Masz wolne 2 minuty? Papież Franciszek ma dla Ciebie propozycję! 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Masz wolne dwie minuty w ciągu dnia? W tym czasie możesz m.in. przejrzeć Facebooka, uczesać się oraz wypić herbatę. Papież Franciszek ma dla Ciebie inną propozycję. Ta czynność zajmie tylko 120 sekund, a zmieni Twoje życie! 

W dzisiejszym świecie nie jest łatwo znaleźć godzinę wolnego czasu, czasami kwadrans to też wyzwanie, ale dwie minuty? Można sobie pozwolić. Nie da rady? A gdyby tak zamiast kolejnego przeglądania Facebooka zrobić coś innego? Papież Franciszek ma propozycję.  

– Ilu z Was spędza dwie minuty dziennie na czytaniu Ewangelii? Dwie minuty! Weź małą księgę Ewangelii. Noś ją w kieszeni lub torebce. Kiedy jesteś w autobusie, metrze lub pociągu, gdy jesteś w domu, otwórz i czytaj przez dwie minuty. Spróbuj! Zobaczysz, jak zmieni się Twoje życie, ponieważ spotkasz Jezusa. Spotkasz się ze Słowem – mówił papież. 

Dwie minuty dziennie, a jakie korzyści? 

Pismo Święte jest bardzo dobrym narzędziem do pogłębienia swojej więzi z Bogiem. Jeśli do tej pory było Ci nie po drodze ze słowem Bożym, to czas wakacyjny jest idealną okazją do wyrobienia w sobie dobrych nawyków. Nie trzeba wiele, wystarczą dwie minuty. A jakie korzyści płyną z regularnego czytania Biblii? Skoro papież Franciszek do tego zachęca, to coś jest na rzeczy… 

Romans wszechczasów 

Na kartach Ewangelii zapisana jest historia miłości Boga do człowieka. Pismo Święte pokazuje, jak bardzo bezinteresownie zależy Mu na mnie i na Tobie. Myślisz, że nikt Cię nie kocha ani nie rozumie? Daj sobie pomóc. Słowo Boże sprawi, że odczujesz zmianę. Jezus obiecuje: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. 

Tego nie kupisz za pieniądze 

Obecnie wiele osób odczuwa pustkę. Ludzie często nawiązują płytkie znajomości, aby ją zagłuszyć. Skupiają się przede wszystkim na zarabianiu wielkich sum, a imprezy i używki traktują jako lekarstwo na smutki. Przybywa samotnych mieszkańców wielkich miast. Wydaje się, że mają wszystko, ale tak naprawdę gdzieś po drodze zgubili sens życia. Biblia przypomina, co jest ważne. Wskazuje drogę. „Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?” – pyta Jezus w Ewangelii św. Mateusza.  

Światło w tunelu 

Ludzie, którzy czytają Pismo Święte, mówią, że ta Księga przemienia ich serca. Tylko co to właściwie znaczy? Wiele osób pod wpływem Ewangelii dokonuje rzeczy, które jeszcze kiedyś wydawałyby się im niemożliwe. Czy da się zmienić swoje życie, choćby wydawałoby się, że już wszystko jest stracone? Czy można prawdziwie przebaczyć, a nawet wyciągnąć rękę na zgodę po ogromnym zranieniu? Można. Czytanie Słowa Bożego bardzo często wydaje niespodziewany i obfity plon.  

To tylko dwie minuty dziennie. Dasz się zaskoczyć?

>>> Franciszek do Polaków: codziennie czytajcie Pismo Święte

Zobacz także
Wasze komentarze