Mazowieckie: parafianie pieką chleb, który dostarczą uchodźcom
Wierni parafii Miszewo Murowane k. Płocka wraz ze swym proboszczem postanowili dostarczyć chleb dla uchodźców i na Ukrainę. Zebrali 700 kg mąki. Właśnie piecze się ok. 2 tys. bochenków. Chleb trafi do punktu dystrybucji żywności dla ukraińskich uchodźców w Chełmie, a część do Kijowa i Mariupola.
Jak poinformowała w piątek Kuria Diecezjalna Płocka, parafia św. Anny w Miszewie Murowanym niedaleko Płocka postanowiła zebrać mąkę, aby upiec z niej chleb dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy – „okazało się, że ofiarność była bardzo duża i udało się zebrać około 700 kg mąki”.
Zbiórka prowadzona była w parafii oraz w szkole i w piekarni w Cieślach, na terenie sąsiedniej parafii Bodzanów.
>>> Pallotyn z Kijowa: wiele osób odmawia nowennę pompejańską w intencji pokoju
„Z tej mąki piekarnia w Cieślach piecze właśnie chleb. Prawdopodobnie będzie to ok. 2 tys. bochenków chleba” – wyjaśnił ks. Piotr Gadomski, administrator parafii św. Anny w Miszewie Murowanym, cytowany w informacji kurii.
Jak dodał, upieczony chleb w dwóch turach zostanie zawieziony do Chełma. „Część zostanie na miejscu, dla Ukraińców przekraczających polską granicę, a część pojedzie do Kijowa i Mariupola, gdzie są największe potrzeby” – zapowiedział ks. Gadomski.
Płocka Kuria Diecezjalna informuje, że na terenie parafii w Miszewie Murowanym, liczącej ponad 2 tys. wiernych, do chwili obecnej w domach prywatnych zamieszkało 50 uchodźców z Ukrainy – pomaga im cała parafialna społeczność; dwie kobiety znalazły już pracę, a dzieci będą uczyć się w szkołach w Miszewie i w Cieślach
„Wierni są bardzo życzliwi, każdy pomaga, na ile jest w stanie. Widać dużą otwartość serc” – podkreślił ks. Gadomski.
Według płockiej kurii, parafia św. Anny w Miszewie Murowanym przygotowuje też trzeci transport z żywnością, wodą, słodyczami dla dzieci, artykułami higienicznymi, opatrunkami – artykuły te zostaną w najbliższych dniach przez parafian zawiezione do miejsc ich dystrybucji.
>>> W Pleszewie urodziło się pierwsze w Polsce dziecko uchodźczyni wojennej z Ukrainy
Jak podaje płocka kuria, Miszewo Murowane to jedna z tych parafii na terenie tej diecezji, które wcześniej samodzielnie dostarczały na Ukrainę zebraną pomoc. Wśród nich są też np. parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Mławie czy parafia św. Michała Archanioła w Płońsku.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |