epa06360753 Pakistani security officials inspect the scene of a terrorist attack at Peshawar Univeristy in Peshawar, Pakistan, 01 December 2017. At least nine people were killed and dozens were injured when terrorists from the Tehrik-e-Taliban Pakistan attacked the Department of Agriculture at Peshawar University in Peshawar. Pakistan has launched several military operations against insurgent groups throughout the country in recent months following multiple major attacks in 2017. EPA/ARSHAD ARBAB Dostawca: PAP/EPA.

Meksyk: krwawy zamach w kościele

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Krwawy zamach, jakiego dokonano w jednym z kościołów katolickich w Meksyku, wstrząsnął całym krajem. Na uczestników nabożeństwa w Ecatepec rzucił się z nożem 33-letni mężczyzna. Zasztyletował jedną osobę – działającego we wspólnocie pomocnika duszpasterskiego i zranił kolejne cztery. Napastnik jest w rękach policji.

Ecatepec, niemal dwumilionowe miasto na przedmieściach stolicy kraju, Mieście Meksyk, odwiedził w lutym 2016 roku papież Franciszek i sprawował tam Mszę św., na którą przybyło milion wiernych. Połowa mieszkańców miasta żyje w skrajnym ubóstwie, była to więc papieska wizyta na „peryferie” i związane z nimi problemy społeczne. W mieście nadal panuje przemoc. Ciągle pojawiają się doniesienia o porwaniach i morderstwach, w tym młodych kobiet.

Podczas niedzielnej Mszy św. w Mieście Meksyk kard. Norberto Rivera wezwał do modlitw nie tylko za ofiary ataku w kościele oraz za polityków. Podkreślił, że to przecież od nich zależy budowanie gospodarki w taki sposób, aby uboga ludność milionowych miast otrzymała szanse wyjścia z ich beznadziejnej sytuacji.

Zobacz także
Wasze komentarze