fot. EPA/Alessandro di Meo

Metropolita Dublina: Franciszek jest kimś w rodzaju światowej gwiazdy religijnej

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
25 i 26 sierpnia papież Franciszek weźmie udział w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie.  Abp Diarmuid Martin, metropolita tego miasta, uważa, że Ojciec Święty rzuci Kościołowi irlandzkiemu pewne wyzwanie.

Papież Franciszek ma szczególny urok, jest kimś w rodzaju światowej gwiazdy religijnej, a jego człowieczeństwo i ludzkie ciepło przyciągają. Choć ma ponad 80 lat, jawi się jako papież nowoczesny i to się ludziom podoba – mówi abp Martin.

Zdaniem hierarchy papież posiada „prawdziwy talent” do podbijania serc dla nauczania Jezusa. Robi to „nie poprzez narzucanie lub osądzanie, ale przekonując i przyciągając”.

Odnosząc się do kontekstu irlandzkiego, odmiennego od 1979 r., gdy kraj ten odwiedził św. Jan Paweł II, abp Martin podkreślił, że „papież Franciszek nie dokona cudów”. W ciągu 36 godzin jego wizyty nie będzie możliwe określenie nowej marszruty dla Kościoła w Irlandii. Ale Ojciec Święty wskaże narzędzia dla nakreślenia „nowej mapy drogowej”, biorąc pod uwagę to, że dzisiaj mapy są „interaktywne i stale aktualizowane”.

Według arcybiskupa Dublina, Franciszek „rzuci wyzwanie irlandzkiemu Kościołowi, by naprawdę był Kościołem w zmieniającej się kulturze”.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze