Michał Jóźwiak: przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek
„Miał być wielki, świetnie wyposażony, odciążyć inne przepełnione szpitale. Dziś już wiadomo, że zbudowany za gigantyczne pieniądze, za to bez umowy, Szpital Narodowy to propagandowa hucpa. I wciąż leży w nim tylko kilkudziesięciu pacjentów” – pisze Renata Kim w najnowszym numerze „Newsweeka”. „To, czy zachorujemy na COVID-19, w dużym stopniu zależy od nas samych. W Polsce głośno było o 101-letniej pensjonariuszce domu opieki w Strzelcach Opolskich, która na początku listopada zachorowała na COVID-19 i już po trzech dniach pokonała chorobę. Dlaczego inni przechodzą go tak ciężko?” – o tym pisze z kolei Dorota Romanowska.
Wprost
Redakcja internetowego tygodnika „Wprost” przygotowała ranking najbogatszych młodych Polaków. „Biznesy młodych Polaków wystrzeliły w kosmos podczas pandemii koronawirusa. Niektóre firmy prowadzone przez naszych trzydziestoparolatków zaliczyły nawet 800-proc. wzrosty. O tym, jak w Polsce dorobić się w młodym wieku gigantycznego majątku przekonuje najnowsza edycja Listy 40 najbogatszych Polaków przed 40” – czytamy.
Do Rzeczy
„Co zmiana władzy u naszego najważniejszego sojusznika oznacza dla Polski? Jak wyglądają kulisy rozmów z politykami demokratów? I czy sam Biden, do tej pory krytycznie wypowiadający się o sytuacji politycznej w naszym kraju, zamierza zmienić amerykański kurs w Europie, a może – wbrew obawom – umocni militarną i energetyczną obecność w Polsce?” – zastanawia się Marcin Makowski na łamach „Do Rzeczy” w artykule „Nowe otwarcie”.
Polityka
W „Polityce” przeczytamy między innymi o tym, jak we Francji wytoczono walkę z islamskim ekstremizmem. Zaczęto od tego, co najważniejsze. Od uporządkowania kwestii edukacji. „Francuski rząd wprowadził nowe środki bezpieczeństwa i zapowiada jeszcze surowsze zwalczanie ekstremistów. W ubiegłym tygodniu prezydent Macron spotkał się z przedstawicielami Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego, przedstawiając swego rodzaju ultimatum: mają oni w ciągu 6 miesięcy zorganizować certyfikowanie nauczania religijnego, odpowiednie świadectwa dla duchownych i spis zasad, których łamanie będzie prowadzić do odwoływania imamów” – czytamy.
Sieci
W rozmowie „Pokolenie COVID-19” opublikowanej w najnowszym numerze „Sieci” dr Sabina Zalewska, psycholog rodziny, pedagog i psychoterapeutka wyjaśnia Dorocie Łosiewicz, jak pandemia wpłynęła na zachowanie młodych osób, które musiały przestawić się na zdalne nauczanie i dostosować do specjalnych obostrzeń w codziennym życiu. Przytacza dane, które mogą niepokoić. Mówi, że dzieci i młodzież odczuwają strach i obojętność. „Mamy zaburzenia depresyjne, objawy depresyjności, które mogą się przerodzić w depresję. Obserwujemy podniesiony poziom lęku o siebie, o bliskich, lęk przed wychodzeniem z domu. Dzieci racjonalizują sobie rzeczywistość, próbują poradzić sobie z lękiem, łapiąc się na przykład teorii spiskowych, i mówią, że wirus i pandemia nie są prawdziwe, to spisek itp.” − czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |