Fot. cathopic

Abp Depo prosi o wsparcie dla misjonarzy pracujących w Peru

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O wsparcie dla pracujących w Peru polskich misjonarzy zaapelował abp Wacław Depo wskazując, że kraj ten dotknęła epidemia choroby denga, leptospirozy oraz malarii pochłaniając tysiące ofiar. „Na domiar złego, do Peru dotarła także pandemia koronawirusa” – napisał hierarcha do kapłanów archidiecezji częstochowskiej.

„Ks. Rafał Kipigroch, wicerektor Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Iquitos (Wikariat Apostolski San José del Amazonas), wraz z rektorem i alumnami został zarażony koronawirusem i jest w poważnym stanie. Ks. Kamil Tokarz, proboszcz Parafii Katedralnej pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Indianie (Wikariat Apostolski San José del Amazonas), informował o dramatycznej sytuacji, braku nie tylko lekarstw i środków ochrony, ale także podstawowych artykułów spożywczych” – pisze abp Depo.

>>>Rozpoczęła się kampania „Maseczka dla misjonarza” – odpowiedź na apel papieża Franciszka

Metropolita częstochowski wskazuje na „odpowiedzialność za naszych współbraci, którzy wyruszają na krańce świata, by tam pełnić posługę misyjną i mamy szczególny obowiązek pośpieszyć im z pomocą. Zwłaszcza teraz, gdy ich i tak niełatwa dotąd praca, została jeszcze bardziej utrudniona przez epidemię”.

Abp Depo prosi przede wszystkim o modlitwę a także „o szczodry dar kapłańskich serc” i przesyłanie pieniędzy na konto bankowe Archidiecezji Częstochowskiej. Pieniądze te będą przekazane kapłanom w Peru.

>>>Peru: klerycy z Iquitos zarażeni koronawirusem potrzebują wsparcia

„Ponieważ pomoc jest pilna, zbiórka trwać będzie do 31 maja br.” – zaznacza abp Depo. „Proszę o przekazanie prośby o modlitwę i wsparcie finansowe za pośrednictwem parafialnych stron internetowych i mediów społecznościowych, a także zamieszczając je w parafialnych biuletynach oraz na tablicach ogłoszeń” – pisze abp Depo.

Zobacz także
Wasze komentarze