kosciół afryka

Fot. pixabay

Afrykański biskup zmarł z powodu koronawirusa

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z powodu zarażenia koronawirusem zmarł pierwszy afrykański biskup. Bp Gérard Mulumba miał 82 lata, był emerytowanym ordynariuszem diecezji Mweka. Zmarł w szpitalu w Kinszasie, stolicy w Demokratycznej Republiki Konga, gdzie został hospitalizowany kilka dni wcześniej.

Demokratyczna Republika Konga jest drugim po Kamerunie afrykańskim krajem dotkniętym w największym stopniu przez koronawirusa. Stwierdzono tam dotychczas ponad 300 przypadków zarażenia, spośród których 25 osób zmarło, a 27 zostało wyleczonych.

>>> Rwandyjczycy z dnia na dzień zostali sami i z widmem głodu. Pomóżmy im

Sytuacja jest szczególnie niepokojąca wobec zagrożenia epidemią eboli. Właśnie minęły ponad trzy miesiące od wyjścia ze szpitala ostatniego wyleczonego pacjenta. Wydawało się, że kraj wychodzi z zagrożenia epidemicznego. Niestety ostatnio odnotowano nowe trzy przypadki zarażenia ebolą. Dwie osoby już zmarły.

Trwa ponadto rekonwalescencja kard. Philippe Ouédraogo, arcybiskupa Wagadugu w Burkina Faso, przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Afryki i Madagaskaru, który opuścił już szpital w stolicy kraju po tym, jak znalazł się w nim z powodu pozytywnego rezultatu testu na COVID-19.

Zobacz także
Wasze komentarze