blachy na dachy

Facebook/Fundacja Redemptoris Missio

Akcja „Blachy na dachy”: powstają już mury nowej szkoły!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kilka tygodni temu rozpoczęła się akcja „Blachy na dachy” , której celem jest zbiórka środków finansowych na blachy, do szkoły w Kamerunie, którą budują już sami rodzice. Widać już pierwsze efekty pomocy Polaków!

Pod wiatą zrobioną z łodyg prosa każdego dnia uczą się dzieci. W porze suchej chroni je przed upałem, a w porze mokrej przed deszczem. „Chroni” to chyba nienajlepsze słowo, bo prowizoryczny dach bardzo przecieka podczas ulewy. Wtedy do szkoły przychodzi mniej dzieci, a te, które są, siedzą skulone w wilgotnych ubraniach. To rzeczywistość, w której dotychczas żyli mali kameruńscy uczniowie w kameruńskim regionie Bouba-Djara.

O. Alojzy Chrószcz OMI, polski misjonarz oblat pracujący w tym miejscu, chciałby tym dzieciom pomóc. Rodzice są chętni, by wybudować szkołę własnymi rękoma, sami mogą również wytworzyć cegły, ale nie mają pieniędzy na blaszany dach, który nie będzie przepuszczał wody. Dlatego powstała akcja „Blachy na dachy”, która ma pomóc dzieciom i zapewnić środki finansowe na wykończenie budynku.

Już po pierwszych wpłatach pieniędzy widać efekty pomocy Polaków!

Uwaga ogłoszenie. Tak oto prezentują się mury szkoły, która będzie miała nowy dach od Polaków. Rodzice kamerunskich…

Opublikowany przez Fundacja Redemptoris Missio Środa, 20 lutego 2019

 

 

 

Akcja wciąż trwa. Do kupna 136 arkuszy blachy wciąż potrzeba środków. Każdy może wesprzeć akcję dowolną kwotą. Wystarczy wejść w zakładkę „Nasze akcje” lub i wpłacić wybraną przez siebie kwotę pieniędzy. Każda suma pomoże dzieciom z regionu Bouba-Djara, bo jak powiedział Nelson Mandela:

Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, by zmienić świat!

Zobacz także
Wasze komentarze