Fot. Facebook/Caritas Polska

Aleppo: Caritas Polska wspiera remont liceum

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W ormiańskim liceum im. Karen Jeppe w Aleppo praca wre. Trwa gruntowny remont głównego budynku szkoły, który ucierpiał w trakcie walk toczonych na terenie miasta. Caritas Polska przekazała 76 tys. złotych na dofinansowanie remontu szkoły, w tym renowację pomieszczeń służących nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.

Nieprzekraczalnym terminem ukończenia robót jest początek roku szkolnego 2019/2020. W drugim, mniejszym budynku, w 2017 roku zostały przeprowadzone niezbędne prace remontowe umożliwiające prowadzenie zajęć edukacyjnych.

W ramach remontu oczyszczono klasy z gruzu, wymieniono instalację elektryczną i hydraulikę. Zakupiono nowe biurka, wymieniono drzwi i okna. Naprawiono również zbiornik dostarczający wodę na parter budynku i ukończono remont toalet. Obecnie pomieszczenia są odmalowywane.

– Od 2016 roku Caritas Polska przekazała do Syrii ogromną kwotę ponad 46 mln zł – przypomina ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym darczyńcom, parafianom, diecezjanom, który ciągle wspierają przede wszystkim chrześcijan w Syrii, w Aleppo. Ta pomoc, która płynie z Polski jest bardzo ważna. Będąc w Aleppo od wielu ludzi słyszałem wielkie „dziękuję”, to pomoc, która bezpośrednio trafia do mieszkańców tego zrujnowanego miasta – dodaje.

Ormiańskie liceum im. Karen Jeppe zostało założone w 1947 roku w Aleppo. Patronką liceum jest Karen Jeppe, duńska filantropka, która poświęciła swoje życie ormiańskim uchodźcom w Aleppo – zwłaszcza osieroconym dzieciom i wdowom, uciekającym przed ludobójstwem w trakcie I wojnie światowej. Działania caritas na rzecz mieszkańców Syrii można wesprzeć poprzez włączenie się w program „Rodzina Rodzinie” oraz przez wpłaty na konto Caritas i wysyłanie charytatywnych smsów.

Zobacz także
Wasze komentarze