Asia Bibi chce być głosem prześladowanych chrześcijan
„Chcę być głosem więzionych i prześladowanych chrześcijan na całym świecie” – powiedziała Asia Bibi podczas międzynarodowego szczytu na temat wolności religijnej, który odbył się w Waszyngtonie. Podkreśliła, że swoje uwolnienie zawdzięcza Bogu i zaangażowaniu tysięcy chrześcijan.
Ta pakistańska katoliczka została skazana na karę śmierci przez powieszenie za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Podczas pracy w polu widziano ją pijącą z kubka, z którego wcześniej korzystał muzułmanin. Incydent został zgłoszony władzom jako bluźnierstwo a kobieta trafiła przed sąd. Pod wpływem międzynarodowych apeli udało się doprowadzić do jej zwolnienia, jednak za kratami spędziła 10 lat. Aktualnie mieszka ze swoją rodziną w Kanadzie.
>>> ONZ: trwający 12 lat konflikt na północy Nigerii pochłonął niemal 350 tys. ofiar. Głównie dzieci
Islam jest podstawą ustroju politycznego Pakistanu. Surowe prawo dotyczące bluźnierstwa jest popierane przez większość społeczeństwa. Od lat 90. skazano w tym kraju na jego podstawie setki chrześcijan, a co najmniej 65 osób zostało zabitych w ulicznych linczach w związku z samymi oskarżeniami. Donosy są tam często wykorzystywane do prześladowania chrześcijan i innych mniejszości religijnych lub nawet do pozbywania się wrogów i przeciwników. Amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej szacuje, że w ubiegłym roku pod zarzutem bluźnierstwa w Pakistanie uwięzionych było ok. 30 chrześcijan, w tym siedmiu w celi śmierci. Chrześcijanie stanowią w Pakistanie zaledwie 1,5 procent populacji.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |