Fot. pixabay

Australia: biskupi przeciw zmianom ograniczającym wolność religijną

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prokurator generalny w opozycyjnym „gabinecie cieni” w Australii ogłosił treść projektu ustawy odwołującej wyjątek prawny dotyczący szkół wyznaniowych, który np. umożliwiał instytucjom katolickim na prezentację treści zgodnych z nauczaniem moralnym Kościoła w sprawie etyki seksualnej. Deklaracja spotkała się z reakcją australijskich biskupów.

Wyjątek ten nie jest wykorzystywany do dyskryminowania uczniów, czy wyrzucania ich ze szkoły na bazie ich „orientacji seksualnej” – powiedział metropolita Melbourne. Abp Peter Comensoli wskazuje, że wyjątki te są ważne ze względu na zachowanie możliwości do nauczania chrześcijańskiego rozumienia etyki seksualnej i małżeństwa według katolickiej wiary i tradycji. Nasze prawo do nauczania katolickiego jest zagrożone ze względu na propozycję odwołania przyznanych wcześniej wyjątków – dodaje hierarcha.

Abp Comensoli zwraca również uwagę, że chronią one Kościół przed twierdzeniami, że jego przekonania są dyskryminujące. „Musimy mieć pewność, że możemy pełnić naszą religijną misję bez zagrożenia ze strony prawa” – mówił metropolita Melbourne.

Zobacz także
Wasze komentarze