fot. unsplash

Austria: kościelne dzwony przypomniały o dramacie głodu na świecie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przez pięć minut w całej Austrii biły dziś kościelne dzwony przypominając o dramacie głodu na świecie. Jednocześnie Caritas prowadziła nadzwyczajną zbiórkę funduszy pomocowych, które zostaną przekazane do najuboższych krajów świata. Szacuje się, że chroniczny głód dotyka ponad 820 mln ludzi. Z powodu negatywnych skutków pandemii liczba ta może wzrosnąć w tym roku o kolejne 265 milionów.

Kościelne dzwony rozległy się w trzech tysiącach austriackich parafii w godzinie śmierci Jezusa. Do akcji włączyła się również Górna Adyga we Włoszech. To już czwarty rok z rzędu, jak w ostatni piątek lipca Kościół przypomina w ten sposób o dramacie głodu, zachęcając do solidarności z najbardziej potrzebującymi.

>>> Niepokojący raport FAO: 130 milionów więcej ludzi na świecie może umrzeć z głodu

– Bicie dzwonów tradycyjnie zaprasza nas do świątyni na liturgię, często przestrzega też przed niebezpieczeństwem. U nas dzwony głoszą również cierpienie świata, jakim jest stale rosnący głód – podkreśla bp Benno Elbs z Feldkirch.

Caritas Austria od lat aktywnie włącza się w pomoc najbardziej ubogim krajom świata. Obecnie prowadzi ponad 70 różnorodnych projektów, których beneficjentami jest prawie ćwierć miliona osób. – Pandemia znacząco pogłębiła biedę na świecie. Drastycznie wzrosły ceny żywności, a ludzie zostali bez pracy – podkreśla ks. Hannes Ziselberger z austriackiej Caritas. Na szczęście, jak mówi, mimo koronawirusa nie maleje liczba ofiarodawców, którzy w miarę swych możliwości wspierają głodujących, szczególnie dzieci.

Zobacz także
Wasze komentarze