fot. Fundacja Redemtoris Missio

Bieg dla Afryki w tym roku zmienia formułę. Jak można wziąć w nim udział?

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Każdego roku wiosną Fundacja Redemptoris Missio organizowała charytatywny bieg dla Afryki. Tradycja ta będzie kontynuowana, lecz z uwagi na panującą sytuację zostanie zmieniona jej formułę.

W tym roku Bieg dla Afryki będzie biegiem wirtualnym. Fundacja zaprasza biegaczy, amatorów biegania i tych którzy dopiero zaczynają przygodę z aktywnością fizyczną, aby do końca maja przynajmniej raz przebiegli swoją ulubioną trasę, a zdjęcie z niej opatrzone hasztagiem #NasiHerosi zamieścili na portalu społecznościowym lub wysłali na adres mailowy Fundacji ([email protected]). Dołączając do akcji można dołożyć swoją cegiełkę do walki z koronawirusem w Afryce nabywając kubek charytatywny (NasiHerosi) za pośrednictwem portalu misyjne.pl. Ze wszystkich zdjęć naszych biegaczy stworzymy kolaż i razem z zebranymi pieniędzmi prześlemy go polskim misjonarzom.

fot. Fundacja Redemtoris Missio

>>> Kup kubek #NasiHerosi i pomóż misyjnym ośrodkom zdrowia

Pandemia COVID-19 dotknęła nie tylko Europę. W wielu afrykańskich państwach wirus sparaliżował działanie służby zdrowia i zrujnował gospodarkę. Coraz częściej problemem staje się głód. Pozostanie w domu w Afryce oznacza zupełnie coś innego niż pozostanie w domu w Europie. Obowiązek izolacji nakładany poprzez rządy poszczególnych państw ma inne, daleko idące skutki. W gorącym tropikalnym klimacie nikt nie robi zapasów. Większość Afrykańczyków, aby zdobywać pożywienie musi wychodzić z domu. Mieszkańcy afrykańskich wiosek i miasteczek najczęściej utrzymują się z drobnych prac dorywczych lub tego co uda się im wyhodować i sprzedać… Ale gdzie sprzedać skoro zamknięto bazary i obowiązuje zakaz zgromadzeń.

Zobacz także
Wasze komentarze