fot. Łukasz Tadyszak

Bp Mazur: świat potrzebuje świętych misjonarzy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Świat potrzebuje świętych misjonarzy bo potrzebuje Chrystusa – podkreślił bp Jerzy Mazur. Uroczystą mszą św. zakończył się rok formacyjny w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Poprzez studia misjologiczne, językowe i formację duchową do wyjazdu przygotowywało się w tam w tym roku 24 osoby.

W gronie tym byli zarówno kapłani osoby konsekrowane, jaki i ludzie świeccy. W trakcie Eucharystii przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji podkreślił, że podstawą skuteczności apostolskiej jest trwanie w komunii z Bogiem. – Jesteśmy zaproszeni do świętości, bo Bóg jest święty. Także świat potrzebuje świętych kapłanów, osób konsekrowanych, potrzebuje świętych misjonarzy bo potrzebuje samego Chrystusa – mówił bp Mazur.

bp Jerzy Mazur


Czym jest owa świętość

Zaznaczył, że chrześcijańska świętość to nic innego, jak życie pełnią miłości Boga, która niejako upodabnia do Chrystusa. – Misjonarz powinien być przezroczysty – nie zasłaniając sobą Boga, ale w mocy Ducha Świętego przyprowadzać innych do Pana – mówił bp Mazur.

Przestrzegł przed narzekaniem lub zatrzymywaniem się nad słabościami innych. – Przemoc słowna niszczy i poniewiera –zwrócił uwagę. – Niech ludzie, którzy do was przychodzą odejdą napełnieni radością, miłosierdziem, pokojem Chrystusowym, uprzejmością, które są owocami Ducha Świętego – zachęcał misjonarzy bp Mazur. Przekonywał, że droga do świętości wiedzie poprzez całkowite zaufanie Bogu. – Pokładajcie całą nadzieję w Panu. Bądźcie wobec Niego jak posłuszne dzieci – zaapelował, wskazując jako przykład Ojca Dolindo.

W najbliższych dniach misjonarze zostaną posłani w swoich diecezjach. Następnie przed wyjazdem między innymi do Boliwii, Brazylii, Kamerunu czy na Kubę, część z nich odbędzie krótkie staże językowe w krajach Europy Zachodniej.

Zobacz także
Wasze komentarze