fot. wikipedia.com

Brazylia: Kościół ma pomagać ludziom otwierać się na Boga

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Najważniejsze zadanie, stojące przed Kościołem, to głoszenie Ewangelii Jezusa Chrystusa i pomaganie światu w otwieraniu się na miłość Boga – powiedział po spotkaniu rady głównej brazylijskiego episkopatu jego nowy przewodniczący abp Walmor Oliveira de Azevedo.

Wezwał on także władze sądownicze do uczciwości i roztropności w wydawaniu wyroków oraz do dokładniejszego wyjaśnienia społeczeństwu spraw związanych z procesami w oskarżeniach o tzw. homofobię.

65-letni metropolita Belo Horizonte podkreślił, że „lekceważenie wartości etycznych i moralnych, które są ponad ideologiami, jest niebezpiecznym błędem”. Dodał, że przy takim postępowaniu „pojawia się ryzyko niewłaściwej interpretacji w trakcie prowadzonych procesów sądowych”.

Według hierarchy Kościół katolicki zgodnie ze swoimi zasadami etycznymi i moralnymi podkreśla wagę solidarności i szacunku wobec każdego człowieka. Nie uznaje jakiegokolwiek przejawu dyskryminacji. Dochowując jednak wierności swojemu nauczaniu ma również obowiązek wyjaśniania wiernym zasad dotyczących małżeństwa i rodziny. Misja Kościoła katolickiego nie może więc być oceniana jako obraza ludzi czy grup społecznych.

Przewodniczący episkopatu wezwał do większej jasności w prowadzonych procesach sądowych, aby ustrzec się przed atakami na nienaruszalne wartości, oparte na wierze.

Zobacz także
Wasze komentarze