Gwatemala: z sierocińca na ŚDM

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Katolicki sierociniec „Dolina Aniołów” w Gwatemali chce wysłać 20 podopiecznych na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Władze placówki są przekonane, że ta podróż na zawsze odmieni życie dziewcząt i proszą o pomoc w jej sfinansowaniu.

„Ponieważ ŚDM odbywają się tak blisko Gwatemali, a my dokładamy starań, by pomagać naszym dziewczętom wzrastać w wierze i relacji z Chrystusem, głęboko wierzymy, że ta pielgrzymka i okazja do duchowego spotkania z papieżem Franciszkiem i tysiącami młodych katolików, będzie dla nich odmieniającym życie doświadczeniem, które na zawsze przemieni ich drogę wiary” – piszą na portalu crowdfundingowym przedstawiciele gwatemalskiego sierocińca Dolina Aniołów, którego podopieczne marzą o udziale w ŚDM. 

Władze placówki chcą pomóc im spełnić to marzenie i wysłać na styczniowe spotkanie w Panamie 20 dziewcząt wraz z trzema opiekunami. Aby zrealizować ten plan, potrzebna jest pomoc finansowa, o którą zabiega sierociniec za pomocą crowdfundingu. I ściga się z czasem, bo na uzbieranie 18 tys. dolarów ma czas jedynie do 30 września. 

Katolicki sierociniec Dolina Aniołów prowadzony jest przez ojców franciszkanów i siostry franciszkanki. Powstał w 1998 r. z myślą o dzieciach żyjących w szczególnie niebezpiecznych i skrajnie ubogich warunkach. Obecnie placówka ma ok. 200 podopiecznych.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze