Fot. pixabay

Hanoi: w środę kolejne negocjacje watykańsko-wietnamskie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W najbliższy wtorek, 19 grudnia odbędzie się w stolicy Demokratycznej Republiki Wietnamu – Hanoi siódme spotkanie Wspólnej Grupy Roboczej Wietnam-Stolica Apostolska – podał rzecznik Watykanu, Greg Burke.

Jak czytamy w komunikacie dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, celem spotkania jest pogłębienie i rozwój stosunków dwustronnych, zgodnie z ustaleniami pod koniec szóstego posiedzenia Grupy Roboczej, które odbyło się w Watykanie w październiku 2016 r., a następnie podczas wizyty wiceministra spraw zagranicznych Wietnamu w Watykanie w sierpniu 2017 r. podsekretarza ds. relacji Stolicy Apostolskiej z Państwami, prał. Antoine Camilleri w Hanoi w styczniu 2018 r., i wreszcie niedawnej wizyty wicepremiera Wietnamu Truong Hoà Binh, w Watykanie 20 października w Watykanie. Został on przyjęty na audiencji przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka – przypomina Greg Burke.

W watykańskim komunikacie zaznaczono, że podczas pobytu w Wietnamie, od 18 do 20 grudnia, delegacja Stolicy Apostolskiej spotka się również z biskupami tego kraju, którzy przybędą do Hanoi, aby wziąć udział ingresie nowego arcybiskupa stolicy Wietnamu, Josepha Vu Van Thiena.

Sądząc z tonu komunikatu, dziennikarze obserwujący działalność Stolicy Apostolskiej nie wykluczają ogłoszenia w najbliższym czasie informacji o nawiązaniu pełnych stosunków dyplomatycznych między Wietnamem a Watykanem.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze