Fot. pixabay

List Franciszka do archidiecezji Rio de Janeiro

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek skierował list do archidiecezji Rio de Janeiro, która rozpoczęła rok powołaniowy poświęcony kapłaństwu. Ojciec Święty zapewnia, że „włącza się w prośbę całego Kościoła lokalnego kierowaną do Pana, aby posyłał więcej robotników do realizacji misji na tej ziemi błogosławionej przez Chrystusa Odkupiciela”.

Wspominając figurę Chrystusa z rozłożonymi rękami na wzgórzu Corcovado, wyrażającymi wielki uścisk, papież przypomina, że nasze życie jest owocem Bożego powołania. „Pan powołuje nas do życia, gdyż nas kocha i wszystko predysponuje do tego, aby każdy z nas był wyjątkowy” – pisze Franciszek.

Hasło roku powołaniowego brzmi: „Kapłan, dar Boga dla ludzkości”. Będzie to szczególny czas modlitwy i przeprowadzanie akcji powołaniowych. Słowa proroka Izajasza „Oto jestem, Panie!” (Iz. 6,8) winny pomóc młodym w podjęciu powołania.

Papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do Kościoła w Rio de Janeiro wspomina niezapomnianą dla niego wizytę w Cudownym Mieście w 2013 r. z okazji Światowego Dnia Młodzieży i cytuje słowa wypowiedziane podczas spotkania z wolontariuszami: „Droga młodzieży, być może niektórzy z was nie dostrzegają jeszcze w sposób bardzo jasny, co będą robić w swoim życiu. Proszę Pana, aby On wskazał i pomógł rozeznać drogę: Panie, co chcesz, abym czynił, jaką drogą mam iść?”.

W końcowej części przesłania papież Franciszek zapewnił, że składa u stóp Pani z Aparecidy prośbę, aby ten rok powołaniowy był bardzo owocny. Ponadto, przesyłając apostolskie błogosławieństwo dla całej archidiecezji, poprosił wszystkich, aby nie zapominali modlić się za niego.

Zobacz także
Wasze komentarze