Fot. pixabay

List Franciszka do archidiecezji Rio de Janeiro

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek skierował list do archidiecezji Rio de Janeiro, która rozpoczęła rok powołaniowy poświęcony kapłaństwu. Ojciec Święty zapewnia, że „włącza się w prośbę całego Kościoła lokalnego kierowaną do Pana, aby posyłał więcej robotników do realizacji misji na tej ziemi błogosławionej przez Chrystusa Odkupiciela”.

Wspominając figurę Chrystusa z rozłożonymi rękami na wzgórzu Corcovado, wyrażającymi wielki uścisk, papież przypomina, że nasze życie jest owocem Bożego powołania. „Pan powołuje nas do życia, gdyż nas kocha i wszystko predysponuje do tego, aby każdy z nas był wyjątkowy” – pisze Franciszek.

Hasło roku powołaniowego brzmi: „Kapłan, dar Boga dla ludzkości”. Będzie to szczególny czas modlitwy i przeprowadzanie akcji powołaniowych. Słowa proroka Izajasza „Oto jestem, Panie!” (Iz. 6,8) winny pomóc młodym w podjęciu powołania.

Papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do Kościoła w Rio de Janeiro wspomina niezapomnianą dla niego wizytę w Cudownym Mieście w 2013 r. z okazji Światowego Dnia Młodzieży i cytuje słowa wypowiedziane podczas spotkania z wolontariuszami: „Droga młodzieży, być może niektórzy z was nie dostrzegają jeszcze w sposób bardzo jasny, co będą robić w swoim życiu. Proszę Pana, aby On wskazał i pomógł rozeznać drogę: Panie, co chcesz, abym czynił, jaką drogą mam iść?”.

W końcowej części przesłania papież Franciszek zapewnił, że składa u stóp Pani z Aparecidy prośbę, aby ten rok powołaniowy był bardzo owocny. Ponadto, przesyłając apostolskie błogosławieństwo dla całej archidiecezji, poprosił wszystkich, aby nie zapominali modlić się za niego.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze