fot. pixabay

Hiszpania: w miastach żyje ponad 40 tys. bezdomnych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W hiszpańskich miastach mieszka ponad 40 tys. osób bezdomnych, wynika z szacunkowych statystyk Caritasu. Precyzyjne dane mają zostać zebrane przez jej pracowników pod koniec października br.

Władze Caritas Hiszpanii zapowiedziały, że liczenie osób bez dachu nad głową odbędzie się w 40 miastach tego kraju. Kierownictwo należącej do kościoła organizacji poinformowało, że w 2018 r. w całej Hiszpanii wyeksmitowano 60 tys. osób.

fot. pixabay

Władze hiszpańskiej Caritas wskazują, że jednym z miast o największej liczbie bezdomnych stała się w ostatnich latach Barcelona. Dyrekcja katolickiej organizacji odnotowała, że paradoksalnie sytuacji osób zagrożonych eksmisją nie poprawiło dojście do władzy lewicowej polityk Ady Colau, która kandydując na urząd burmistrza stolicy Katalonii deklarowała, że „powstrzyma zjawisko wyrzucania ludzi na bruk”. Tymczasem tylko w latach 2015-2018 wyeksmitowano z domów na terenie Barcelony prawie 11 tys. osób.

>>> Hiszpania: 11 tys. misjonarzy nie ma następców

Z zaprezentowanych w czerwcu danych Caritas wynika, że w 47-milionowej Hiszpanii w bardzo trudnych warunkach mieszkaniowych żyje ponad 2,1 mln osób. Kierownictwo organizacji wskazuje, że grono takich osób powiększyło się wskutek kryzysu gospodarczego, który dotknął ten kraj po 2008 r.

Zobacz także
Wasze komentarze