Fot. Flickr/Paval Hadzinski

Kardynał Parolin: nie ma warunków dla podróży papieża do Iraku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Obecnie nie ma niezbędnych warunków do tego, aby papież Franciszek mógł odwiedzić Irak – powiedział w środę watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin. To na jego ręce prezydent Iraku Barham Salih złożył w grudniu zaproszenie dla papieża.

W wywiadzie dla katolickiej włoskiej telewizji Tv2000 kardynał Parolin, który w święta Bożego Narodzenia był w Iraku, oświadczył: „Aby doszło do podróży papieża, potrzebne są minimalne warunki, których obecnie nie ma”.

„Oczywiście – dodał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej – jest ogromne oczekiwanie ze strony wszystkich; władz, niektórych muzułmanów, których miałem okazję spotkać, i przede wszystkim wspólnot chrześcijańskich, odczuwających potrzebę obecności papieża, by zostały utwierdzone w wierze i zostały podniesione na duchu w ich sytuacji”.

„Pozwolę sobie wyrazić nadzieję na to, że zapanują odpowiednie warunki i że papież będzie mógł jak najszybciej udać się do Iraku” – stwierdził kardynał Parolin. Jego zdaniem problem terroryzmu nie został tam jeszcze rozwiązany.

„Po mojej podróży do Iraku odnoszę wrażenie, i potwierdzili mi to wiarygodni rozmówcy, że wciąż są obecne korzenie tego zjawiska” – dodał współpracownik Franciszka, odnosząc się do terroryzmu.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze