fot. kuria.pl/ks. Paweł Płaczek

Katecheci ze Szczecina po raz 4. z misją w Kenii

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W dniach 10 – 18.02.2020 r. odbyła się IV misyjna wyprawa do Kenii, zorganizowana przez Wydział Wychowania Katolickiego. „Od kiedy pierwszy raz przyjechaliście do nas, nasze życie nie jest już takie samo…” – takimi słowami przywitano w Kipsing  szczecińską grupę misjonarzy pod przewodnictwem ks. kan. dr Pawła Płaczka, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych.

Nikt nie przypuszczał, że po pierwszym wyjeździe katechetów do Kenii, w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej nastąpi tak wielkie ożywienie misyjne. Szczególnie widać to w zachodniopomorskich szkołach, których uczniowie i nauczyciele z wielkim zapałem zaangażowali się w projekt finansowania stypendium naukowego dla uczniów.

>>> Kenia: chrześcijanie nie wyparli się wiary, więc zostali zamordowani

Tegoroczny wyjazd katechetów obfitował w momenty pełne wzruszeń. Biskup Isiolo Anthony Mukobo przyjął ich bardzo gorąco. Zaprosił gości do diecezjalnego szpitala w Isiolo i serdecznie podziękował za coroczne wsparcie materialne, przeznaczone na: edukację dzieci, młodzieży, uczniów niższego seminarium, utrzymanie przedszkola. Co roku archidiecezja przekazuje na misje w Kenii ok. 65 tys. dolarów.

fot. kuria.pl/ks. Paweł Płaczek

Biskup Athony wyraził chęć przyjazdu do Szczecina, aby osobiście za to wsparcie podziękować Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze.

>>> Kenia: biskupi solidarni z ofiarami i ich rodzinami po zamachu w Nairobi

„Byliśmy w Kenii w imieniu wszystkich, którym leży na sercu dobro Kościoła misyjnego, a więc Kościoła Powszechnego. Dziękujemy za dary serca, które  przekazaliśmy potrzebującym; za pieniądze, dzięki którym dzieci mogą się uczyć, a życie ich rodzin staje się łatwiejsze. Dziękujemy za modlitwy towarzyszące nam podczas tej wyprawy” – dzielą się świadectwem katecheci

Zobacz także
Wasze komentarze