Kenia: misja Dom Marzeń

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Miłosz Jakubek studiuje medycynę i na początku lipca wyjechał do Kithatu w Kenii, aby jako wolontariusz pracować w misyjnym ośrodku zdrowia. Spotkał tam siostry Świętej Rodziny, które budują Centrum Dziecięce, jednak brakuje im finansowych środków. Dlatego, powstała akcja zbierania pieniędzy na Dom Marzeń. 

Jak pisze Miłosz:

Dzieci w Day Care jest aktualnie zaledwie trzydzieścioro. Gdyby Siostry miały do tego warunki, przygarnęłyby ich znacznie więcej. Już niedługo będzie taka możliwość. W misji Kithatu własnie buduje się Centrum Dziecięce, w którym znajdzie się miejsce nawet dla setki dzieci. Dla niektórych stanie się wręcz nowym domem – Domem z Marzeń. Niestety, wciąż potrzeba funduszy, aby mieć pewność, że budowa zostanie ukończona. Fundacja „Redemptoris Missio” z Poznania, której jestem wolontariuszem, wygrała w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych dofinansowanie tej budowy. Warunkiem jest zebranie przez Fundację wkładu własnego w kwocie 35 tys. zł. Po tym czasie, który spędziłem w Kithatu, mogę poświadczyć, że Centrum Dziecięce jest tam niesłychanie potrzebne. Zobaczyłem na własne oczy jak wiele dobrego spotyka dzieci w Day Care, jak odmieniają się ich życia. To, o co walczymy, to bezpieczne dzieciństwo oraz realne szanse na normalne życie dla kolejnych kilkudziesięciu dzieci. Uważam, że naprawdę warto.

Siostry Świętej Rodziny z Kithatu oprócz ośrodka zdrowia prowadzą także Day Care. Jest to żłobek, do którego uczęszczają dzieci pochodzące z rodzin w wybitnie trudnej życiowej sytuacji, w wieku od 1,5 roku do 8 lat. Miłosz będąc tam, regularnie odwiedzał te dzieci. Dostają one tam posiłki, są myte, ubierane, mają zabawki, mogą biegać po podwórku, śmiać się i dokazywać. Niestety, rzeczywistość w ich domach wygląda inaczej. Miłosz zdążył poznać ich historie, niektóre tak przerażające, że aż trudne do wyobrażenia. Wspólnym mianownikiem jest zazwyczaj bieda, głód i brak jednego, lub obojga rodziców. Do tego dochodzą przemoc w rodzinie, alkoholizm, choroby i przestępczość. Day Care i misja Kithatu są dla tych maluchów namiastką normalności.

Akcja, zainicjowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, umożliwia zrealizowanie marzenia sióstr Świętej Rodziny i dzieci. Zapraszamy do włączenia się w akcję. Szczegóły na stronie: https://pomagam.pl/misjakenia.

Galeria (4 zdjęcia)
Kenia: misja Dom Marzeń
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze