fot. cathopic.com

Kraków: kup „e-pączka” i wspomóż misjonarzy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już teraz można się włączyć w akcję „Wyślij pączka do Afryki”, którą organizuje krakowska Fundacja „Kapucyni i Misje”. W tym roku na planowane projekty misyjne potrzeba 450 tys. zł.

 

W akcji mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy odmówią sobie tej przyjemności. Pomóc można przede wszystkim kupując „e-pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl.

Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Na wspomnianej stronie można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wesprzeć projekty prowadzone przez kapucynów, które obejmują edukację, medycynę, sprawy społeczne i religijne oraz działalność związaną z dostarczaniem ludziom zdrowej wody.

– Planujemy m.in. stworzyć domy socjalne i rozszerzyć pomoc społeczną dla ubogich, starszych i niepełnosprawnych, zorganizować szkołę krawiectwa dla dziewczyn czy wybudować nowe studnie głębinowe – wymienia br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”.

Ponadto w szkołach, w parafiach i innych instytucjach, w których działają wolontariusze współpracujący z Fundacją, będzie można wesprzeć cele akcji, kupując prawdziwe pączki. – Co więcej kto chce, może upiec ciasto, zaprosić i poczęstować nim znajomych oraz poprosić o wsparcie akcji – zachęca zakonnik.

>> > Misjonarz na Post: ponad 16 tysięcy osób wspiera duchowo polskich misjonarzy!

Głównym dniem akcji jest Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów będzie można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem „Pączek dla Afryki”).

Zobacz także
Wasze komentarze