Fot. Redemptoris Missio

Liban: szpitale otrzymały polską pomoc medyczną

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pomoc medyczna wysłana 1 czerwca br. przez Fundację Redemptoris Missio dotarła do Libanu. Równo miesiąc od wysyłki – 1 lipca br. – materiały opatrunkowe i środki ochrony osobistej z Polski zostaną przekazane libańskim placówkom medycznym.

O godzinie 9:30 (czasu polskiego) Ambasador RP w Bejrucie p. Przemysław Niesiołowski rozpocznie wizytę w szpitalu rządowym w Trypolisie, który jest jednym z beneficjentów projektu. Podczas wizyty ambasadora pomoc medyczna zostanie oficjalnie przekazana szpitalowi. W ramach telekonferencji z siedziby Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu z Libanem połączy się dr Norbert Rehlis – Przewodniczący Rady Fundacji. Wirtualnie zabierze głos również przewodnicząca The Rotary Club Tripoli Cosmopolis p. Iwona Safi. Tego samego dnia ambasador złoży również wizytę w szpitalu w Orange Nassau. Także podczas tej wizyty wirtualnie będą towarzyszyć ambasadorowi dr Norbert Rehlis i p. Iwona Safi.

>>> Madagaskar. Dwa brzegi [MISYJNE DROGI]

Fot. Redemptoris Missio

Fundacja Redemptoris Missio przekazała lokalnej organizacji The Rotary Club Tripoli Cosmopolis ponad tonę środków medycznych w celu wsparcia trzech publicznych szpitali i jednego ośrodka zdrowia w Libanie. Projekt został wsparty przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Bejrucie oraz Polskie Siły Zbrojne – Siły Powietrzne RP i kontyngent militarny służący w Libanie.

>>> Fundacja „Redemptoris Missio”: hojność w czasach pandemii

Liban balansuje na skraju zapaści ekonomicznej – od lat przyjmuje największą liczbę uchodźców w stosunku do liczby mieszkańców i powierzchni kraju. Ekonomiści określają obecną sytuację jako gorszą niż ta, która miała miejsce przed trzydziestoma laty po wojnie domowej. Po raz kolejny, po przerwie wywołanej pandemią Covid-19, rozpoczęły się w Libanie antyrządowe protesty.

Galeria (12 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze