Madagaskar kościół

Fot. pixabay

Madagaskar: prezydent rozmawia z przedstawicielami Kościoła o wizycie Franciszka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nowy prezydent kraju, Andry Rajoelin rozmawiał z nuncjuszem apostolskim oraz przedstawicielami tamtejszego Kościoła o planowanej w tym roku pielgrzymce Ojca Świętego do Madagaskaru.

W październiku ub. r. malgaski kardynał Desiré Tsarahazana zapowiedział, że papież odwiedzi Madagaskar w 2019 r. – Nie mogę potwierdzić – odparł wówczas Greg Burke, ówczesny dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej dodał jednak, że studiowanie projektu wizyty jest w stadium „bardzo zaawansowanym”.

Podczas wczorajszego spotkania u prezydenta Madagaskaru, który objął swoje obowiązki 19 stycznia, biskupi zapewnili o wsparciu dla jego misji. Mowa była także o umocnieniu relacji między Madagaskarem a Stolicą Apostolską.

Jednym z motywów ewentualnej papieskiej podróży będzie przypadające w roku bieżącym 50-lecie Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru (SECAM). Organizacja ta powstała w 1969 r. przy okazji wizyty papieża Pawła VI w Ugandzie. Kraj ten odwiedził przed 30 laty (28 kwietnia – 1 maja 1989) św. Jan Paweł II.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze