Międzyreligijna pielgrzymka pokoju przy koreańskiej granicy
Przedstawiciele czterech głównych religii Korei Południowej pielgrzymują po symbolicznych miejscach w pobliżu granicy przecinającej Półwysep Koreański, aby modlić się o pokój i zjednoczenie podzielonego narodu.
Inicjatywa trwa od 29 lutego do 21 marca. Biorą w niej udział katolicy, protestanci, buddyści oraz przedstawiciele nowego ruchu buddyjskiego Won. Pielgrzymka pokoju została podjęta w kontekście narastających napięć między obiema Koreami. „Pokój stanowi podstawową wartość, która dotyczy wszystkich religii i nigdy nie jest czymś, co można osiągnąć siłą fizyczną. Uznajemy różnice, akceptujemy je i idziemy razem, patrząc w tym samym kierunku” – podkreślają organizatorzy.
>>> Korea Południowa: istnieją granice tego, co może zrobić Kościół
Niektórzy z uczestników pokonali 400 km, aby dotrzeć do Wojskowej Strefy Zdemilitaryzowanej, pasa ziemi, który od 1953 r. służy jako strefa buforowa między dwiema Koreami. Pielgrzymi odwiedzili między innymi Dzwon Pokoju w Paju. W imieniu Kościoła katolickiego zabrał tam głos ks. Thimothée Lee Eun-hyeong z diecezji Uijeongbu. Przypomniał stare koreańskie powiedzenie: tysiącmilowa podróż zawsze zaczyna się od pierwszego kroku.
„Oto krok, który chcemy zrobić. Myślę, że jest to dobra inicjatywa, aby budować pokój. Wzywamy wszystkich, aby przyłączyli się do nas na drodze do pokoju i zbawienia” – powiedział katolicki kapłan.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |