rzym watykan

Watykan, Fot. pixabay

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny: trzy wydarzenia w Rzymie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trzy wydarzenia zaplanowano w Rzymie z okazji rozpoczynającego się dziś Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Ogłosił go papież Franciszek w 2017 r., aby „pobudzić gorliwość w działalności ewangelizacyjnej Kościoła ad gentes”, czyli skierowanej do ludzi nieznających jeszcze Chrystusa.

Temat miesiąca, który upamiętnia także setną rocznicę ogłoszenia misyjnego listu apostolskiego papieża Benedykta XV „Maximum illud” z 30 listopada 1919 r., brzmi: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji w świecie”.

>>> Sprawdź najnowsze informacje o Miesiącu Misyjnym

Pierwszym punktem rzymskiego programu obchodów będą 1 października o 18.00 w bazylice św. Piotra nieszpory wspomnienia liturgicznego św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która wraz ze św. Franciszkiem Ksawerym, jest patronką misji. Przed liturgią o 17.15 odbędzie się czuwanie misyjne połączone z wysłuchaniem świadectw o pracy misjonarzy.

>>>Orędzie papieża na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny 2019

Drugim punktem będzie 7 października o 15.00 w bazylice Matki Bożej Większej modlitwa różańcowa, którą poprowadzi kard. Fernando Filoni, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Ta misyjna dykasteria Stolicy Apostolskiej wraz z Papieskimi Dziełami Misyjnymi poprosiły światową sieć Radia Maryja o organizację tego wydarzenia, które będzie miało charakter międzynarodowy za sprawą bezpośredniej transmisji (także w wersji wideo) za pośrednictwem niemal 80 stacji Radia Maryja na pięciu kontynentach.

Wreszcie w Światowy Dniu Misyjnym, przypadającym w tym roku w niedzielę 20 października, papież Franciszek odprawi o 10.30 mszę św. na placu św. Piotra.

Zobacz także
Wasze komentarze