fot. unsplash

„Pączkowanie” dla misji

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pod hasłem „Podaruj dzieciom zdrowie” ruszyła ósma edycja charytatywnej akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Brat Jerzy Steliga z Fundacji Kapucyni i Misje zachęca, żeby odmówić sobie zjedzenia jednego czy dwóch pączków i przesłać wirtualnego pączka do głodujących w Afryce.

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje i zostaną przeznaczone m.in. na czesne i dożywianie osieroconych dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie, budowę studni głębinowych oraz leczenie niepełnosprawnych. Brat Steliga zaapelował też, aby „zamienić swoją pączkową darowiznę na konkretną pomoc dzieciom, ubogim, którymi opiekują się kapucyni i aby razem rozwijać dzieło miłosierdzia”.

>>> Papież Franciszek: bezruch nie pasuje do świadectwa chrześcijańskiego i do misji Kościoła

Fot. pixabay

Pączek kojarzy się nam z Tłustym Czwartkiem. Nie dla każdego jednak ostatki są czasem słodkich przyjemności. W krajach Trzeciego Świata brakuje nieraz podstaw, by móc godnie żyć. Br. Steliga wyjaśnia, że „dzięki wsparciu osierocone dzieci otrzymają posiłek w szkole, będziemy mogli zbudować nowe szkoły, przedszkola, kaplice, nowe szpitale dla chorych dzieci, dwie nowe studnie, plac zabaw dla dzieci, nowe boiska i wiele innych projektów będziemy mogli zrealizować z myślą o najuboższych„.

>>> Przewodniczący Rady KEP ds. Misji prosi o wsparcie dla misjonarek i misjonarzy

W tym roku na realizację 16 projektów fundacja potrzebuje 450 tys. zł. Akcję można wesprzeć na kilka sposobów. Pierwszą, najprostszą formą jest przelew. Inną formą akcji jest „pączkowanie”, czyli zbiórki na rzecz misji. – W akcję zaangażowane są szkoły i przedszkola, które robią kiermasze, ale też każdy chętny może upiec czy też kupić pączki, poczęstować nimi znajomych i zrobić zbiórkę na rzecz misji – powiedział brat Steliga. Pomóc można też kupując wirtualnego pączka za pośrednictwem strony paczek.kapucyni.pl.

Zobacz także
Wasze komentarze