Fot. Domena publiczna

Pallotyńscy wolontariusze rozesłani na placówki misyjne

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Podczas czuwania misyjnego na Jasnej Górze wolontariusze Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl otrzymali wolontariackie krzyże misyjne i zostali uroczyście rozesłani na placówki, gdzie będą wspierać pracę misjonarzy.

Wolontariusze przygotowywali się do wyjazdu od października w ramach kursu wolontariatu. Wyjadą do Rwandy, Etiopii, Kamerunu oraz do Kolumbii. Będą pomagać w miejscowych szkołach, domach dziecka, a także wspierać prace remontowe ośrodków duszpasterskich.

W tym roku wraz z pallotyńskimi wolontariuszami do wyjazdu przygotowywała się grupa związana z organizacją Pomoc Kościołowi na Wschodzie, która wyjedzie na Syberię, Białoruś, Ukrainę i do Kazachstanu.

Podczas uroczystości w Kaplicy Najświętszej Marii Panny przed cudownym obrazem wolontariusze wygłosili swoje świadectwa. – Wyjazd wolontariacki jest dla mnie dopełnieniem pracy zawodowej. Tutaj czuję, że naprawdę spełniam swoje powołanie. Na kursie spotkałam nie tylko osoby gotowe bezinteresownie pomagać innych, ale też grupę wspaniałych przyjaciół – podkreśliła wolontariusz Ela, która na co dzień pracuje w dużej firmie ubezpieczeniowej. Pierwsi ochotnicy wyjadą na misje już w czerwcu.

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl organizuje kursy wolontariackie od 5 lat. Co roku liczba wolontariuszy się podwaja. Kolejny kurs rozpocznie się w październiku 2018 r., ale już teraz można przysyłać swoje zgłoszenia na adres mailowy: [email protected]

Zobacz także
Wasze komentarze