Pomoc medyczna z Polski do Kamerunu
Fundacja „Redemptoris Missio” wysyła dziś transport z pomocą medyczną do Kamerunu. Do Afryki zostaną przekazane m.in. materiały opatrunkowe, środki higieniczne, wózki inwalidzkie, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.
Ponad 2 tony pomocy pojadą z Poznania do Wrocławia, gdzie zostaną załadowane do kontenera transportowego. Stamtąd wyruszą do Gdyni i drogą morską do portu Duala w Kamerunie. W Kamerunie dary zostaną rozdysponowane do 22 ośrodków misyjnych. Z pomocy szpitali i przychodni zdrowia prowadzonych przez polskich misjonarzy korzystają dziesiątki tysięcy pacjentów – w tym wielu takich, których nie stać na leczenie gdziekolwiek indziej.
>>> Kamerun. Bóg chroni nas przed koronawirusem [MISYJNE DROGI]
Pomoc, która zostanie przekazana chorym w Kamerunie trafiła do Fundacji „Redemptoris Missio” dzięki darczyńcom z najodleglejszych rejonów Polski. Szkoły, przedsiębiorcy oraz indywidualni darczyńcy, którzy włączyli się w akcje „Opatrunek na Ratunek” i „Kup Pan Szczotkę” przekazali materiały opatrunkowe i środki higieniczne. Zasługą darczyńców jest także wysyłka sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami i wyposażenia szpitalnego. Szczególnie ważny jest przenośny respirator, który trafi do ośrodka w Ndelele. Pomimo trwającej pandemii Covid-19 Polacy chętnie angażują się w pomoc mieszkańcom Afryki. Wsparcie z Polski jest obecnie szczególnie ważne. Do Afryki trafia znikoma ilość szczepionek. W Kamerunie, w którym mieszka 28 milionów ludzi podano dotychczas zaledwie 75 tys. dawek. W miejscowych szpitalach brakuje wyposażenia, a wiarygodne testy diagnostyczne są trudno dostępne. Chorują także Polscy misjonarze, którzy donoszą, że opieka zdrowotna w miejscach, w których pracują nie radzi sobie z kryzysem.
>>> Tanzania: polscy okuliści będą przywracać wzrok niewidomym
>>> Kamerun: zmarł o. Jerzy Kalinowski OMI
Fundacja „Redemptoris Missio” powstała w 1992 r. w Poznaniu z inicjatywy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Założycielami Fundacji byli: śp. prof. Zbigniew Pawłowski, ówczesny kierownik Kliniki Chorób Pasożytniczych i Tropikalnych UMP, śp. ks. dr Ambroży Andrzejak – misjolog oraz dr Norbert Rehlis. Swoją działalnością Fundacja objęła przez lata istnienia kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w 50 krajach świata m.in. Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Madagaskarze, Jamajce, Papua Nowa Gwinea, Białorusi, Kazachstanie.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |