Ponad 5 tys. czapek trafi do dzieci z Afganistanu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad 5 tys. czapek wydzierganych przez kluby „Włóczkersów” z całej Polski trafi do dzieci z Afganistanu. Transport pomocy humanitarnej fundacji „Redemptoris Missio” wyruszy w poniedziałek z Poznania.

Jak poinformowała PAP prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” Justyna Janiec-Palczewska, będzie to już 13. transport pomocy przygotowany przez fundację.

Zbiórka darów trwała od listopada. Tym razem do potrzebujących trafią przybory szkolne oraz ponad 5 tys. czapek stworzonych przez kluby „Włóczkersów” z całej Polski, m.in. z Opalenicy, Murowanej Gośliny oraz Wrocławia.

„Włóczkersi, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zawiedli swoich podopiecznych. Samych czapek jest blisko pół tony. Wełna przynoszona przez innych została zamieniona w magiczny sposób na czapeczki” – podkreśliła Janiec-Palczewska.

Z Poznania dary pojadą najpierw na lotnisko wojskowe we Wrocławiu, a stamtąd wyruszą do bazy wojskowej w Bagram.

Dotychczas fundacja przesłała do Afganistanu niemal 30 ton pomocy humanitarnej, w tym ok. 40 tys. czapek.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Organizuje wyjazdy lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych.

Wśród akcji prowadzonych od lat przez fundację jest m.in. zbiórka materiałów opatrunkowych dla misyjnych przychodni, a także zbiórka puszek aluminiowych, z której dochód jest przeznaczony na dożywianie dzieci w Afryce. W połowie listopada ub. roku fundacja przesłała do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki ponad 70 tys. przyborów toaletowych – w tym ponad 47 tys. szczoteczek i 24 tys. tubek past do zębów.

Ponad 5 tys. czapek trafi do dzieci z Afganistanu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze