Redemptoris Missio

fot. Michał Jóźwiak

Redemptoris Missio wyśle do Afganistanu stutysięczną czapkę

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

10 tys. czapek, inne ciepłe zimowe ubrania oraz przybory szkolne – to znajdzie się m.in. w 25 transporcie pomocy humanitarnej dla mieszkańców Afganistanu, który pakowany będzie 10 lutego w siedzibie Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu. W ramach tego transportu wysłana zostanie już stutysięczna czapka dziergana ręcznie przez kluby Włóczkersów.

Jak informują organizatorzy akcji z Fundacji „Redemptoris Missio”, w tym roku zima w Afganistanie była niezwykle chłodna. Nocą w Kabulu temperatura sięgała nawet 15 stopni poniżej zera.

>>> Polscy lekarze przywrócili wzrok 80 Afrykańczykom

Stolica Afganistanu jest miejscem, w którym żyją uchodźcy wewnętrzni. Schronili się tu w obawie przed atakami talibów. Mieszkają w prowizorycznych namiotach i cierpią powodu panujących tam zimą niskich temperatur. O tragicznej sytuacji afgańskich dzieci poinformowali Fundację polscy żołnierze, którzy pełnią tam misję stabilizacyjną. Od ponad jedenastu lat polskie wojsko zawozi do Afganistanu pomoc humanitarną z Fundacji „Redemptoris Missio”.

Redemptoris Missio

fot. Michał Jóźwiak

Większą część tej pomocy stanowią ciepłe, dziergane ręcznie przez kluby Włóczkersów ubrania. Pierwszy taki klub powstał w Poznaniu przed dziesięcioma laty, kolejne powstawały spontanicznie na terenie całej Polski. Wszystko zaczęło się od skromnej siostry Cecylii Śmiech, która za swe dokonania została uznana Poznanianką Roku.

– I tak dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy wysłać do Afganistanu już stutysięczną czapkę, co oznacza, że polskie babcie (bo do klubów Włóczkersów należą głównie panie w dojrzałym średnim wieku) zaopatrzyły w Afganistanie w czapki 100 tysięcy dzieci – podsumowują organizatorzy akcji. Informują też, że partnerska organizacja Panah Charity Foundation w Afganistanie nadal prosi o szaliki, skarpetki i sweterki dla swoich podopiecznych.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała w Poznaniu w 1992 r. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Fundacja wysyła pomoc humanitarną oraz oferuje misyjnym przychodniom i szpitalom wsparcie w postaci wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego. Od 2009 roku Fundacja „Redemptoris Missio” współpracuje z Dowództwem Operacyjnym niosąc pomoc humanitarną w Afganistanie.

Zobacz także
Wasze komentarze