s. Cecylia Śmiech

fot. Kadr z materiału na YouTube (Miasto Poznań)

S. Cecylia Śmiech Poznanianką Roku 2019

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Podczas wczorajszej gali statuetkę Poznanianki Roku 2019 otrzymała s. Cecylia Śmiech. Urszulanka współpracuje z Fundacją „Redemptoris Missio”, gdzie pomaga dziergać czapki dla ubogich dzieci z Afganistanu.

Sobotnia gala była rozstrzygnięciem plebiscytu na „Poznaniankę Roku 2019”, mającego na celu uhonorowanie kobiet szczególnie przyczyniających się do rozwoju miasta Poznania. Jak powiedziała Ewa Gałka, przewodnicząca Kapituły plebiscytu:

Założeniem konkursu było nagrodzenie pań, które działają na rzecz różnych potrzeb społecznych, ale ich praca często nie jest pokazywana na pierwszych stronach gazet. Kapituła miała trudne zadanie wyłonienia dziesięciu finalistek z nadesłanych kandydatek. Jeszcze trudniejsze zadanie stanęło przed poznaniakami: wybór jednej zwyciężczyni, którą dziś nagrodzimy. I choć tytuł przypadnie dziś tylko jednej poznaniance, składam wyrazy uznania i szacunku wszystkim paniom biorącym udział w plebiscycie. Dla mnie wszystkie jesteście zwyciężczyniami!

Do plebiscytu kwalifikowały się kobiety zgłoszone przez organizacje pozarządowe, które swoją pracą i poświęceniem działają na rzecz miasta, promują wartości demokratyczne, otwartość, tolerancję, pomagają innym mając przy tym wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie.

>>> Włóczkersi pomagają misjom 

Afganistan

fot. Dawid Mir (Fundacja Redemptoris Missio)

Tytuł „Poznanianki Roku 2019” zdobyła s. Cecylia Śmiech – urszulanka, która od lat współpracuje z Fundacją „Redemptoris Missio” dziergając własnoręcznie czapki dla potrzebujących dzieci w Afganistanie. Łącznie wykonała ich już ponad 3 tysiące! S. Cecylia jest także założycielką Klubu Włóczkersów – pierwszego takiego w Polsce. Swoją postawą zainspirowała ona wiele osób, przez co podobne kluby powstają już w całej Polsce.

>>> Dr Wanda Błeńska Poznanianką Stulecia 

S. Cecylia odbierając nagrodę powiedziała:

Dziękuję wszystkim, którzy nam pomagają, całemu łańcuchowi dobrych ludzi – mówiła urszulanka, odbierając nagrodę. – Dziękuję zwłaszcza darczyńcom, którzy przesyłają nam włóczkę z całej Polski, dzięki czemu możemy sztrykować coraz szybciej i coraz lepiej oraz mojej siostrze przełożonej, która tak układa mi dzień pracy, bym miała czas na robienie czapek. Bóg zapłać wszystkim, którzy na mnie głosowali, odwdzięczę się modlitwą.

Wśród innych nominowanych do tytułu Poznanianki Roku były m. in.: wolontariuszka Wioletta Bogusz, społeczniczka i posłanka na Sejm RP Joanna Jaśkowiak czy Barbara Sadowska – pomysłodawczyni Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

Zobacz także
Wasze komentarze