Papieskie Dzieła Misyjne: różańcowa inicjatywa dla misji

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce wspólnie z Żywym Różańcem podejmują nową inicjatywę na rzecz misji. Członkowie róż różańcowych zachęcani są do modlitwy, szczególnie w październiku, jak też do wsparcia dzieła misyjnego Kościoła.

„Chcemy wracać do korzeni Żywego Różańca, a więc do idei Pauliny Jaricot, która przez duchowe i materialne wsparcie chciała służyć dziełu misyjnemu Kościoła – mówi dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. – Proponujemy akcję, która nazywa się «Żywy Różaniec dla misji». Zachęcamy wszystkie róże Żywego Różańca w Polsce do modlitwy, a także zbierania drobnych ofiar i dzielenia ich na dwie części. Pięćdziesiąt procent zostaje na wsparcie diecezjalnego dzieła misyjnego, natomiast druga połowa będzie wspierała Fundusz solidarności powszechnej” – wyjaśnił ks. Tomasz Atłas.

Różaniec misyjny

Różaniec misyjny

Ofiary mają stanowić konkretny dar materialny jako uczynek miłości dla naszych braci i sióstr na terenach misyjnych. Dzięki tej nowej inicjatywie różańcowy miesiąc październik nabiera szczególnego znaczenia dla wszystkich tych, którzy pracują na misjach i dla misji. Mówi się wiele o mocy modlitwy maryjnej. Wraz ze wsparciem finansowym będzie ona gestem miłosierdzia względem tej trudnej posługi i podkreślenie, że dziesiąty miesiąc roku jest nie tylko różańcowy, ale też misyjny.

 

 

Zobacz także
Wasze komentarze