Hawana, Kuba, fot. EPA/Ernesto Mastrascusa

Rząd Kuby zezwolił na transmisję liturgii wielkanocnych w mediach państwowych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Socjalistyczny rząd Kuby przychylił się do prośby konferencji biskupów tego kraju i umożliwił transmisje nabożeństw wielkanocnych w mediach państwowych.

Według portalu Vida Nueva Digital, po raz pierwszy wszyscy biskupi będą mogli sprawować półgodzinne nabożeństwa dla wiernych swoich diecezji za pośrednictwem radia. W minionych latach było to możliwe tylko w Wielki Piątek. Ze względu jednak na kryzys wywołany koronawirusem biskupi będą mogli dodatkowo modlić się z wiernymi za pośrednictwem mediów w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Puste ulice Hawany, fot. EPA/Ernesto Mastrascusa

Przed kilkoma dniami, ze względu na koronawirusa, Kościół katolicki na Kubie musiał odwołać wszystkie nabożeństwa z udziałem wiernych. Biskupi zwrócili się więc do rządu z prośbą o możliwość transmisji liturgii w mediach państwowych i została ona przyjęta.

Przeczytaj reportaż >>> Kuba: duchowe spotkania

Kuba została w ostatnim czasie wymieniona w wywiadzie, którego dla niemieckiego tygodnika „Der Spiegel” udzielił minister spraw zagranicznych Włoch Luigi Di Maio. Szef włoskiej dyplomacji zwrócił uwagę na wiele państw, które dotychczas pomogły Włochom w walce z pandemią COVID-19. „Bardzo pomogły nam Chiny, zwłaszcza na początku gdy wysłały do nas lekarzy, a przede wszystkim umożliwiły eksport maseczek ochronnych i respiratorów” – powiedział. „Również wiele innych krajów udzieliło nam wsparcia, obok Rosji także Albania, Kuba i Polska” – dodał.

Mieszkanki Hawany szyją maseczki, fot. EPA/Yander Zamora

>>> Czerwona Wyspa walczy z koronawirusem

Zobacz także
Wasze komentarze