Słonie w Azji są okrutnie wykorzystywane [RAPORT]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Blisko 80 proc. słoni wykorzystywanych w wielu krajach Azji jako atrakcja turystyczna jest trzymanych w „niezwykle okrutnych” warunkach – alarmuje w opublikowanym w czwartek raporcie organizacja obrony zwierząt World Animal Protection (WAP).

Prawie cztery na pięć słoni z ok. 3 tysięcy tych zwierząt w turystycznych miejscowościach w Kambodży, Indiach, Laosie, Nepalu, na Sri Lance i w Tajlandii cierpi z powodu przeciążenia pracą, złych warunków życia i ubogiej diety – ostrzega WAP.

„Chcemy spowodować odejście od przejażdżek na słoniach czy pokazów słoni w kierunku zajęć bardziej przyjaznych tym zwierzętom, np. obserwowania słoni” – powiedział ekspert WAP Jan Schmidt-Burbach. „Jeśli ktoś oferuje nam przejażdżkę lub zrobienie zdjęcia z jakimś zwierzęciem, to jest duże prawdopodobieństwo, że wiąże się to z okrutnym traktowaniem tego zwierzęcia” – dodał.

Według szacunkowych danych tylko w Tajlandii żyje ok. 4 tys. udomowionych słoni, z których wiele jest zmuszanych do pracy w branży turystycznej, oraz ok. 2,5 tys. dzikich słoni. W tym kraju, który w 2016 roku odnotował rekordowo wysoką liczbę zagranicznych turystów, przez ostatnich siedem lat o 30 proc. wzrosła też liczba miejsc oferujących atrakcje z udziałem słoni. 

Słonie w Azji są okrutnie wykorzystywane [RAPORT]
3 (50%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze