fot. Słudzy Ewangelii

Słudzy Ewangelii lecą do Peru [POMOC]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Jesteśmy grupą 18 młodych osób. Połączyła nas chęć zrobienia czegoś więcej dla świata. Potrzeba, by być tam, gdzie ludzie mają mniej, znacznie mniej. Każdy z nas zapragnął zostawić ten świat chociaż trochę szczęśliwszy, niż go zastał” – piszą o sobie młodzi wolontariusze.

Deklarują, że są kreatywni i nie boją się trudności. Postanowili polecieć na wolontariat misyjny do Peru, trafią do dzielnicy biedy San Juan de Lurigancho, w stolicy kraju- Limie. Tam również pracują Misjonarki Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego, które przygotowały ich do wyjazdu. W Peru spędzą 3 tygodnie sierpnia, podczas których będą pomagali w szpitalach, ośrodku dla niepełnosprawnych dzieci, w jadłodajni dla ubogich oraz domu starości.

Zdjęcie: wolontariusze – Słudzy Ewangelii

„Pomożemy również w pracach remontowych. Zorganizujemy oratorium – miejsce dla dzieci z dzielnicy nędzy do wspólnej zabawy. Ale przede wszystkim chcemy tam BYĆ. Chcemy być częścią bardzo trudnej codzienności tych ludzi. Rozmawiać, wspierać, uśmiechać się, trzymać za rękę, nakarmić, podać ciepły posiłek, odwiedzać ich w domach” (wolontariusze Słudzy Ewangelii)

Wolontariusze – z młodzieńczą wiarą i żarliwością – bardzo mocno wierzą, że najpiękniejszą rzeczą, którą mogą podarować tym ludziom jest ich obecność i ich zainteresowanie. Przypominają słowa Matki z Kalkuty: “Nie możemy zrobić wielkich rzeczy, jednak małe rzeczy z wielką Miłością”. „I to jest myśl, która będzie nam towarzyszyła każdego dnia pracy w Peru” – mówią z przekonaniem.

My, Słudzy Ewangelii jesteśmy przede wszystkim wspólnotą misyjną. To jest nasza
prawdziwa tożsamość. W pełni zgadzamy się z wyrażeniem papieża Franciszka użytym w
Evangelii Gaudium „Ja jestem misjąna tym świecie, i dlatego jestem w tym świecie”. (EG 273)

fot. Słudzy Ewangelii

Żeby ich peruwiańska misja się udała, prowadzą zbiórkę pieniędzy: https://zrzutka.pl/58xh6t. Z uzbieranych funduszy pokryją koszty pobytu (zakwaterowanie, wyżywienie, transport publiczny). W Polsce chcą również zakupić potrzebne pomoce edukacyjne do pracy z dziećmi. Słudzy Ewangelii to młode katolickie stowarzyszenie misyjne, które zostało zatwierdzone we wrześniu 2002 roku przez biskupa Reinharda Lettmanna z Münster. Niektórzy z nich to misjonarze konsekrowani do pełnoczasowej służby Ewangelii, inni są kapłanami diecezjalnymi, jeszcze inni – osobami świeckimi, zaangażowanymi w miejscu, w którym żyją i pracują. (zdjęcia: Peru i stolica kraju Lima, fot. Słudzy Ewangelii).

Galeria (3 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze