Studenci wyjeżdżają na misję do Afryki

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wielkopolscy studenci po raz kolejny wyjeżdżają na misje do Ghany, Zambii, Rwandy, Kenii w ramach „Praktyk Medycznych w Krajach Tropikalnych”. Cel jest jeden – pomoc tamtejszej ludności.

Jeszcze wczoraj pakowali ostatnie środki opatrunkowe i lekarstwa. W tym roku w krajach Afryki i w Peru będzie pracować 11 wolontariuszy. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która organizuje wyjazd, współpracuje z poznańską Kliniką Chorób Pasożytniczych i Tropikalnych. Wolontariusze szkolą się u lekarzy specjalistów, aby przygotować się do pracy w trudnych warunkach.

„Żegnamy się z tymi naszymi wolontariuszami i pożegnać nie możemy. Ale wiecie… to są nasze największe skarby, są tacy pełni zapału i radośni, a do tego jeszcze zawsze możemy na nich liczyć… No to jak tu ich nie kochać?” – pytają pracownicy Fundacji na Facebooku.

Studenci pomogą w szpitalach i przychodniach misyjnych. Fundacja „Redemptoris Missio” powstała w 1991 roku. Ma na celu tworzenie profesjonalnego wsparcia medycznego dla polskich misjonarzy pracujących wśród najuboższych. O poprzednich akcjach Fundacji i jej wolontariuszy pisaliśmy już na naszym portalu: między innymi o poznańskich lekarzach, którzy przywracali wzrok Kameruńczykom. Ta akcja poruszyła i wzruszyła wielu Polaków! Są też innego typu akcje, jak budowa Centrum Dziecięcego w Kenii.

Studenci wyjeżdżają na misję do Afryki
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze