Ukraina. Kwiaty w bryle lodu. fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ukraina: Boże Narodzenie pod znakiem modlitwy o pokój

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Z wielką ufnością i nadzieją został na Ukrainie przyjęty wczorajszy apel Papieża Franciszka o pokój w tym kraju. Ojciec Święty skierował go podczas wczorajszego bożonarodzeniowego błogosławieństwa Urbi et Orbi.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia przeżywane są na Ukrainie pod znakiem modlitwy o pokój, a także w perspektywie Roku Rodziny, jaki rozpocznie się w tym kraju w przyszłą niedzielę. Ostatnie wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej, a także stan wojenny wprowadzony na początku grudnia w niektórych rejonach Ukrainy, rzuciły cień na atmosferę tych świąt. Pragnienie pokoju dominowało w życzeniach, jakie składali sobie mieszkańcy kraju.

„Prosimy Boże Dziecię, aby obdarzyło naszych wiernych pokojem. Bardzo o to każdego dnia prosimy. Aby zaprzestano zbrojeń i żeby wszyscy ludzie mogli te święta przeżyć w pokoju, ciszy i radości. Prosimy, aby Boży Syn pobłogosławił nam w tym roku, żeby Ukraina zajaśniała blaskiem pokoju, miłości i dobrobytu” – mówi arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki.

Zdjęcie: arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki, fot. episkopat.pl

Dla rzymskich katolików godnym podkreślenia jest fakt, że w tym roku już po raz drugi w historii niepodległej Ukrainy pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia był dniem wolnym od pracy.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze