fot. wikimedia commons

Urugwaj: wyjątkowa kaplica na ulicach miast

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Urugwaju, jednym z państw świata o najmniejszej liczbie wierzących, na ulice miast wyjechała kaplica, znajdująca się we wnętrzu pojazdu dostawczego. Jak poinformował ks. Omar Franca-Tarrago, autor nietypowej inicjatywy, obwoźna kaplica służy misji ewangelizacyjnej w tym liczącym niewiele ponad 3 mln mieszkańców kraju.

– To nie jest jednorazowa, ani przypadkowa akcja, ale systematyczne ewangelizowanie, które odbywa się podczas rozmaitych wydarzeń, głównie targów owocowo-warzywnych – wyjaśnił ks. Franca-Tarrago.

Pracujący w jednej z parafii Montevideo, stolicy Urugwaju duszpasterz, przyznaje, że pomysł kaplicy na kółkach pojawił się w następstwie szeregu innych ewangelizacyjnych akcji podejmowanych przez niego wśród mieszkańców tego kraju. – Niestety, nie były one udane. Teraz próbuję być tam, gdzie są ludzie. Targi spożywcze to dobre miejsce do spotkania wielu osób – dodał ks. Omar Franca-Tarrago.

W niewielkich rozmiarów przyczepie furgonetki znajduje się konfesjonał, klęcznik, kilka książek o tematyce religijnej, a także obraz Jezusa Miłosiernego. Na zewnątrz samochodu dostawczego ks. Omar umieścił napis: “Kościół katolicki. Kaplica na kołach. Zapraszam Cię abyś wstąpił tu na chwilę w celu modlitwy lub medytacji duchowej”

Zobacz także
Wasze komentarze