fot. unsplash /Chris Montgomery

XXI Warszawskie Spotkanie Misjologiczne: rola „Bikmana” w procesie inkulturacji w Papui-Nowej Gwinei

W środę, 6 października 2021 o godz. 20 w formie zdalnej odbędzie się kolejny panel z cyklu “Warszawskie Spotkania Misjologiczne”. Tym razem jego tematem będzie „Rola 'Bikmana’ w procesie inkulturacji w Papui-Nowej Gwinei”. Gościem wydarzenia będzie ks. Włodzimierz Burzawa MSF, misjonarz i misjolog. Spotkanie będzie można śledzić dzięki transmisji na kanale YouTube misyjne.pl. Oblacki portal jest partnerem medialnym wirtualnych spotkań.

Gość nadchodzącego spotkania – ks. Włodzimierz Burzawa MSF – był misjonarzem w Papui-Nowej Gwinei. Na rzymskim Urbanianum obronił doktorat z misjologii poświęcony „Bikmanowi”. Jako prowincjał wielokrotnie odwiedzał misyjne placówki Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

Spotkania w tej formie odbywają się cyklicznie w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 20.00. Organizatorami wykładów są Katedra Misjologii UKSW oraz Stowarzyszenie Misjologów Polskich. Obecne Warszawskie Spotkania Misjologiczne są kontynuacją spotkań naukowych, które odbywały się w Sekcji Misjologii UKSW w latach 2005-2008.

Stowarzyszenie Misjologów Polskich

Celem Stowarzyszenia jest refleksja naukowa nad działalnością misyjną Kościoła, promocja misjologii w środowiskach kościelnych i naukowych, wspieranie prac doktrynalnych Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Konferencji Episkopatu Polski, organizowanie seminariów naukowych i sympozjów oraz troska o dydaktykę misjologii. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez wydawanie własnego czasopisma oraz publikacji.

Stowarzyszenie prowadzi również współpracę z instytucjami naukowymi oraz kościelnymi, szczególnie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi w Polsce i Komisją Episkopatu Polski ds. Misji. Stowarzyszenie wspiera dialog ekumeniczny oraz międzyreligijny.

Stowarzyszenie Misjologów Polskich powstało w 2006 r. Skupia prawie 50 teologów zajmujących się działalnością misyjną Kościoła. Prezesem stowarzyszenia jest o. dr hab. Tomasz Szyszka SVD. Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze