fot. RM

Zakończyła się ósma edycja akcji „Opatrunek na ratunek”.

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zakończyła się ósma edycja akcji „Opatrunek na ratunek„. Jej efekty przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Szacuje się, że zebrano ponad trzy tony opatrunków. I ciągle ich przybywa!

W skład transportu pomocy humanitarnej do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki, oprócz środków opatrunkowych, wchodzi również wyposażenie sali opieki neonatologicznej: inkubator, stanowisko do ogrzewania noworodków i respirator pozyskane od jednego z wielkopolskich szpitali. Sprzęt ten będzie pomocny w ratowaniu kameruńskich wcześniaków.

>>>  Opatrunek na Ratunek – pięć ton pomocy

fot. Fundacja RM

Akcja „Opatrunek na Ratunek” trwała przez ostatni miesiąc w całej Polsce. Do Akcji włączyło się setki rozmaitych instytucji, były wśród nich szkoły, przedszkola i apteki. Zbieraliśmy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. Bandaże, plastry, gazy to rzeczy, które w misyjnych szpitalach są na wagę złota. Fundacja została wprost zasypana opatrunkami z całego kraju. Często w paczkach znajdowaliśmy rysunki i laurki zrobione przez dzieci z Polski z prośbą o przesłanie ich do afrykańskich dzieci. Oczywiście prośby te realizujemy – do paczek z opatrunkami dokładamy pozdrowienia z Polski.

>>> Cztery tony opatrunków w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”

W dzisiejszym transporcie zmieści się tylko część darów. Kolejne transporty z opatrunkami do  planujemy w grudniu. Część z nich zabiorą ze sobą poznańscy okuliści, którzy wyruszą do Republiki Środkowoafrykańskiej za niecałe dwa tygodnie. Zbiórka środków na operacje zaćmy trwa tutaj https://pomagam.pl/oczyafryki. Opatrunki zostaną wysłane też pocztą i trafią Tanzanii, Czadu, Etiopii na Papuę Nową Gwineę – czyli wszędzie gdzie niosą pomoc polscy misjonarze.

Zobacz także
Wasze komentarze