Warszawa, 20.10.2016. Zastêpca dyrektora Centrum Operacyjnego MON Beata Perkowska wyda³a oœwiadczenie dla mediów w sprawie nagrañ rozmowy Tusk-Putin po katastrofie smoleñskiej, 20 bm. w siedzibie Ministerstwa Obrony Nardowej w Warszawie. Fot. PAP/Tomasz Gzell

MON: rozmowa Tuska z Putinem przedstawia nieznany przebieg katastrofy smoleńskiej 

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zarejestrowana 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku rozmowa premiera Donalda Tuska z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera – powiedziała w czwartek Beata Perkowska z MON.

„Podczas zarejestrowanej rozmowy Rosjanie, będący członkami państwowej komisji ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej, już po zapoznaniu się z analizą miejsca zdarzenia oraz zapisu skrzynki głosowej przedstawiają dotychczas nieznany przebieg katastrofy smoleńskiej, sprzeczny z konkluzjami MAK oraz raportu Jerzego Millera – oświadczyła w czwartek Perkowska, wicedyrektor centrum operacyjnego MON.

Powiedziała, że Tusk nie przekazał tej informacji ani prokuraturze, ani komisji badania wypadków lotniczych, ani opinii publicznej, „choć wiedział, że dezawuuje ona ustalenia MAK i komisji Jerzego Millera”.

„Na tym polega fundamentalne znaczenie tego materiału. Jeśli dziennikarz lub urzędnik państwowy znał ten materiał i nie poinformował o tym prokuratury, to działał na szkodę wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej” – dodała Perkowska.

Zaznaczyła, że na taśmie zarejestrowano rozmowę nie tylko premierów Tuska i Putina, ale także ówczsnego ministra ds. nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu.(PAP)

MON: rozmowa Tuska z Putinem przedstawia nieznany przebieg katastrofy smoleńskiej 
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze