W moskiewskiej katedrze Boże Narodzenie zawitało do Polaków [AUDIO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do dzieci i młodzieży ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie zawitało Boże Narodzenie. 10 grudnia w nawie głównej katolickiej katedry Niepokalanego Poczęcia NMP uczniowie zaprezentowali jasełka.

 

Na jasełka przybyli rodzice uczniów, członkowie miejscowej Polonii, przedstawiciele Rosyjskiej Akademii Nauk, pracownicy Ambasady RP w Moskwie z żoną ambasadora panią Joanną Marciniak.

Gościem honorowym był nuncjusz apostolski w Rosji abp Celestino Migliore, który w ciepłych słowach skierowanych  do uczniów przybliżył znaczenie zbliżających się świąt i życzył wszystkim ich głębokiego przeżycia w łączności z Narodzoną Dzieciną.

Po słowie wstępnym nuncjusza apostolskiego uczniowie SPK w Moskwie w pięknych tekstach, kolędach i pastorałkach  przedstawili historię Bożego Narodzenia.

Po występie pani Joanna Marciniak podziękowała dzieciom a chór złożony z pracowników ambasady i rodziców uczniów wykonał kilka  polskich kolęd. Bożonarodzeniowe spotkanie zakończyło się podzieleniem opłatkiem i składaniem życzeń.  

foto. RV

W moskiewskiej katedrze Boże Narodzenie zawitało do Polaków [AUDIO]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze