Watykan: papież Franciszek podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra (foto. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Muzułmanie są w tej kwestii zgodni z Franciszkiem

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Związek Meczetów Francji (UMF) przyłącza się do wypowiedzi papieża Franciszka przeciwko wszelkiej formie przemocy popełnianej w imię religii. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał przewodniczący tej organizacji Mohammed Moussaoui.

Cytuje w nim słowa Ojca Świętego z przemówienia na sunnickim uniwersytecie Al-Azhar w Kairze z 28 kwietnia: „Wspólnie (…) powtarzamy głośno i wyraźnie «nie» wobec wszelkich form przemocy, zemsty i nienawiści popełnianych w imię religii lub w imię Boga. Wspólnie stwierdzamy, że nie da się pogodzić wiary i przemocy, nie da się pogodzić wiary z nienawiścią”.

UMF przyłącza się również do wyrażonego przez papieża ostrzeżenia przeciwko „demagogicznym populizmom, które nie pomagają w umocnieniu pokoju i stabilizacji”. – Te słowa wypowiedziane przez papieża Franciszka w Egipcie powinny wybrzmieć wszędzie tam na świecie, gdzie ekstremizmy i populizmy wzajemnie się podsycają oraz instrumentalizują cierpienie i gniew narodów – stwierdza oświadczenie.

Odnosząc się do sytuacji we Francji, zauważa ono, że ten kraj „uderzony i zagrożony nienawistną przemocą, której dopuszczają się terroryści odwołujący się do islamu, nie jest odporny na druzgocące konsekwencje demagogicznych populizmów, które odwołują się do woli narodu”.

– W przeddzień najważniejszego odwołania się do narodu francuskiego w wyborach prezydenckich, UMF wzywa wszystkie żywotne siły narodu do wzmożenia walki z zagrożeniem terrorystycznym i nielekceważenia zagrożenia ze strony populistów – napisał Związek Meczetów Francji.

Fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Muzułmanie są w tej kwestii zgodni z Franciszkiem
3 (50%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze