Fot. Paweł Krzemiński

Nadzwyczajni Szafarze Archidiecezji Poznańskiej pomagają szpitalowi zakaźnemu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Duszpasterstwo Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęło zbiórkę Jałmużny Wielkopostnej na rzecz wsparcia materialnego Szpitala Zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.

– Uznaliśmy, że jako wspólnota blisko 1800 mężczyzn zaangażowanych w życie Kościoła oraz w większości na co dzień posługująca wobec chorych, gdy do ich domów zanosimy Komunię Świętą nie możemy wobec panującej sytuacji pandemii pozostać obojętni – powiedział ks. Krystian Sammler, duszpasterz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Poznańskiej.

Inicjatorzy sądzą, że byłoby dobrym i wymiernym owocem tegorocznego Wielkiego Postu, gdyby przekazano na rzecz szpitala ich jałmużnę. Potrzeby w tym trudnym czasie są ogromne.

Wielu z nas modli się i pości w intencji chorych i personelu medycznego. Czymś dobrym byłoby dołożenie do tego jeszcze trzeciego filaru Wielkiego Postu – naszej jałmużny, jako widocznego znaku jedności z potrzebującymi.

Po rozmowie z dyrekcją szpitala zaproponowano na jego rzecz zbiórkę 30 tys. złotych. Akcja została nazwana: Jałmużna Postna Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Zbiórka prowadzona jest we współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

***

Archidiecezja Poznańska ma najwięcej, bo blisko 1800 szafarzy, którzy codziennie posługują przy ołtarzu a także zanoszą Komunię Świętą chorym w parafiach.

Zobacz także
Wasze komentarze