fot. ze zbiorów ks. Roberta Skrzypczaka

Narodowa Pielgrzymka z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – przełożona

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pielgrzymka do Rzymu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II zostaje przełożona z 17 maja na późniejszy termin – o tej decyzji informuje rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Decyzja ta dotyczy też II Narodowej Pielgrzymki do Dachau (zaplanowanej na 29 kwietnia). Obecnie trwają rozmowy ze Stolicą Apostolską i Episkopatem Niemiec w celu wyznaczenia nowych terminów tych pielgrzymek.

fot. PAP/Mateusz Marek

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wiernych w sytuacji zagrożenia epidemicznego, Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, obradująca 12 marca br., postanowiła przełożyć datę pielgrzymki do Rzymu z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II z 17 maja na późniejszy czas. Obecnie Konferencja Episkopatu Polski jest w kontakcie ze Stolicą Apostolską i oczekuje wyznaczenia nowej daty celebracji mszy świętej pod przewodnictwem papieża Franciszka z tej okazji. (ks. Paweł Rytel-Andrianik)

Pielgrzymka miała się odbyć 17 maja i być wyrazem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat papieża Polaka. Jej jedynym wspólnym punktem dla wszystkich wiernych miało być uczestnictwo w mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka. Polscy wierni mieli także się modlić przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra.

>>> Watykan ogłasza: uroczystości Wielkiego Tygodnia bez udziału wiernych

Watykan koronawirus

fot. EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Zobacz także
Wasze komentarze