Poznań: odbędą się warsztaty dziennikarskie „Opowiedz mi… bo każdy ma do opowiedzenia jakąś historię…”

W dniach 8-9 czerwca br. w Katolickiej Szkole św. Stanisława Kostki w Poznaniu odbędą się wyjątkowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Zajęcia z młodymi poprowadzą m.in. ks. Mirosław Tykfer, Marcin Jakimowicz, Justyna Nowicka, Paweł Oses oraz Sonia Kobylańska – Jóźwik. Młodzi wcielą się w dziennikarzy pracujących w prasie, telewizji, internecie i radiu i dowiedzą się m.in.:

– jak przeprowadzić dobry wywiad;
– jak pisać tak by inny z chęcią czytali;
– jak napisać ciekawy tekst do internetu;
– jak zachowywać się przed kamerą
…i wiele wiele więcej!

Warsztaty mają na celu rozbudzenie w młodych ludziach pasji i co za tym idzie, podejmowanie dobrych wyborów zawodowych.

Warsztaty organizuje nowopowołana Fundacja Odzyskani, której celem jest pomoc młodym ludziom w odkrywaniu ich potencjału i talentów.

Koszt udziału wynosi 50zł, a dla osób, które nie mogą opłacić wejścia, udział jest darmowy.

Patronat nad wydarzeniem objął Przewodnik Katolicki, misyjne.pl i Misyjne Drogi.

Więcej informacji i zapisy: https://forms.gle/xTyAR7qtYP9o8KE49, www.odzyskani.pl

Nasi goście

Marcin Jakimowicz – dziennikarz „Gościa Niedzielnego” autor felietonów, wywiadów i reportaży. Autor kilkunastu książek m.in. „Radykalni”, „Pan Bóg – uwielbiam”, „Jak poruszyć Niebo”. Prowadzi pasmo muzyczne Muzyka przez duże eM w Radiu eM. Lider wspólnoty modlitewnej.

ks. Mirosław Tykfer – dziennikarz, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”. Nominowany do Nagrody Dziennikarskiej “Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka. Członek wspólnoty wspólnoty Sant’Egidio.

Justyna Nowicka – z-ca redaktora prowadzącego portal misyjne.pl, doktorantka na Wydziale Teologicznym UAM. Publikowała m.in. w Przewodniku Katolickim, wiara.pl, Oremusie, religia.onet.pl i Tygodniku Poznańskim. Prowadzi zajęcia ze studentami m.in. z dziennikarstwa specjalistycznego oraz na temat poznańskiego rynku mediów katolickich. Współpracuje z Poznańskim Klubem Tygodnika Powszechnego.

Sonia Kobylańska – Jóźwik – dziennikarz, wydawca, reporter i prezenter Telewizji WTK. Pracowała w TVP Poznań. Prowadziła Puls Dnia, Teleskop i ogólnopolski Telekurier.

Paweł Oses – dziennikarz, reporter TVP Poznań.

Hubert Piechocki – absolwent poznańskiej polonistyki, dziennikarz katolicki. Współpracuje z portalem misyjne.pl i dwumiesięcznikiem „Misyjne Drogi” oraz z „Przewodnikiem Katolickim”. Od kilku lat prowadzi też w Radiu Emaus cotygodniowy „Krąg biblijny”. Jest korespondentem Katolickiej Agencji Informacyjnej.