Fot. Materiały Prasowe

Slavangard: trwają zgłoszenia do 13. edycji Dominikańskiego Festiwalu Filmowego

Od 1 lutego do 18 marca br. trwają zgłoszenia do 13. edycji Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard”. Tegoroczną inspiracją stał się dla organizatorów Zbigniew Herbert, a „Potęga smaku” to hasło przewodnie, które powinno znaleźć odzwierciedlenie w pracach konkursowych.

„Slavangard” to inicjatywa mająca ogólnopolski zasięg, skierowana zarówno do twórców indywidualnych, jak i grup artystycznych czy wspólnotowych. Głównymi celami Festiwalu są rozpowszechnienie kultury filmowej i fotograficznej, umożliwienie uczestnikom rozwoju w zakresie sztuki kinematografii, a przede wszystkim stworzenie okazji do spotkania się twórców, widzów i sympatyków kina z całego kraju.

Festiwal odbędzie się w dniach 16-19 maja 2019 roku w Krakowie, natomiast na 18 maja w Kinie Kijów zaplanowano uroczystą galę finałową, podczas której wręczone zostaną nagrody w ramach dwóch konkursów: filmowego oraz fotograficznego. Dodatkowo podczas Festiwalu będą organizowane liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak warsztaty, pokazy czy spotkania z gośćmi związanymi ze światem kina.

Konkurs filmów krótkometrażowych obejmuje 3 kategorie:

● film fabularny
● film dokumentalny
● film animowany/eksperymentalny.
Fotografie będą oceniane według 4 kategorii:
● pojedyncze zdjęcie – portret
● pojedyncze zdjęcie – środowisko
● pojedyncze zdjęcie – kultura i ludzie
● reportaż (od 3 do 9 zdjęć).

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu oraz wymogów technicznych dla prac konkursowych znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej www.slavangard.pl.