Wyprawa Akcja Ratunkowa – Ostatnie Okrążenie II

To trzynasta wyprawa NINIWA Team. Działająca od 2007 roku grupa była już w 54 krajach świata i pod względem kilometrów przejechała Ziemię dookoła. Zasięg wypraw NINIWA Team’u jest ogromny – najdalsza Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte: południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy.

W tym roku dwie grupy będą podróżowały w dwóch różnych kierunkach Rowerzyści udadzą się w ostatnią wyprawę po Europie. Celem rowerzystów jest zdobycie ostatnich trzech nieodwiedzonych przez NINIWA Team krajów, czyli Mołdawii, San Marino i Danii. Rowerzyści w 6 tygodni pokonają 5 500 km, zataczając pętlę. Grupa piechurów uda się autobusem do Rumunii, w okolice miejscowości Sybin, skąd pieszo uda się nad Morze Czarne. Do pokonania 550 km. Dodatkowo piechurzy wrócą w niecodzienny sposób – autostopem! Trwa także akcja „Together – wyprawy z wiarą”, czyli odświeżona formuła wypraw ze wspólną intencją, o podobnym charakterze, ale o różnym sposobie podróżowania (rower, pieszo, kajak…).

Intencja:
W tym roku NINIWA Team, w ramach Akcji Ratunkowej modlić się będzie za Europę!
Termin:
Wyprawa rowerowa – 29.07–7.09.2019 r.
Wyprawa piesza – 20.08–14.09.2019 r.
Akcję wspierają media, darczyńcy. W trakcie rajdu na oficjalnej stronie internetowej (www.niniwateam.pl) zamieszczane będą codzienne relacje z rajdu. Systematyczne relacje będą się także ukazywać w mediach. Po powrocie z wyprawy zostanie wydana książka opisująca codziennie rowerowe zmagania.
Kontakt w sprawie akcji:
www.niniwateam.pl / [email protected]